Polskie Radio
Section05
folk

Asfaltowe magdalenki

Usłyszawszy fragmenty płyty "Wyliczanki, wydzieranki” pomyślałem, że wreszcie ktoś w nurcie folkowo-tradycyjnym nagrał piosenki dla młodszych dzieci w stylistyce autorskiej nieco bardziej buńczucznej, odbiegającej od tej wiernopoddańczej wobec tradycji, która w ostatnich latach się utrwaliła. A jako że wszystkich występujących na płycie znam, więc ucieszyłem się, bo nie ma nic przyjemniejszego niż chwalić tych, których się lubi. Rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana, ale po kolei.
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa Remigiusz Mazur-Hanaj recenzja

Co słychać u sąsiadów? Zwiedzamy Ukrainę

Choć podróżować można po całym świecie, warto też pamiętać o krajach leżących blisko nas. Tam również odkryć można fascynujące tradycje i zwyczaje. Dlatego w „Źródełku” wybieramy się na Ukrainę, kraj pełen niezwykłych pieśni o wciągających, wielogłosowych i ozdobnych melodiach, a także żywych tańców takich jak słynny kozak.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor dzieci muzyka ludowa muzyka tradycyjna Hanna Szczęśniak

Fuzja z tradycją na 10-lecie Warszawskiego Combo Tanecznego

Muzycy wystąpili razem z Kapelą Zdzisława Kwapińskiego po raz pierwszy równo rok temu, także na uroczystym i zwyczajowym koncercie Warszawskiego Combo Tanecznego 1 sierpnia. Szybko jednak ewentualne niepewności zastąpiły prawdziwa przyjaźń i szczery podziw, z jakim na muzykę pana Zdzisława patrzy ekipa WCT. Efektem wymiernym jest nagrana właśnie płyta. 
Zobacz więcej na temat:  folklor muzyka ludowa folk muzyka tradycyjna