Grochocki_Odorowicz: pieśni żałobne to był naturalny wybór

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 16:18
- Wydaje mi się, że każdy, kto chociaż odrobinę kiedyś na chwilę się zatrzymał, musiało dopaść go pytanie: co potem? Jeśli zadajemy sobie tego typu pytania, myślimy o tym, to dla nas, gdzie artystyczna forma wyrazu jest sposobem na przekazywanie emocji i myśli, naturalne było, że chcemy przenieść to na scenę - mówił w Dwójce Paweł Odorowicz.
Audio
  • Duet Grochocki_Odorowicz o projekcie "Pieśni przejścia" (Poranek Dwójki)
Duet Grochocki_Odorowicz ze Zgierza
Duet Grochocki_Odorowicz ze ZgierzaFoto: materiały prasowe

tradycja.jpg
Festiwal "Nowa Tradycja" 2018

Duet Grochocki_Odorowicz to zwycięzcy ubiegłorocznego Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Uznanie jury zyskał ich projekt "Pieśni przejścia", z którym wystąpią również w sobotę (12.05) podczas 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia. 

- W pełnym programie naszego koncertu, który stanowi dość zamkniętą formę, mamy pieśni żałobne i pieśni pogrzebowe. Wspólny mianownik tych pieśni jest taki, że wybraliśmy takie, w których to zmarły przemawia w pierwszej osobie liczby pojedynczej - tłumaczył Paweł Grochocki.

Projekt duetu wkrótce ukaże się również w formie wydawnictwa. Dlaczego będzie się ono składało z aż trzech płyt? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Goście: Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz (duet Grochocki_Odorowicz)

Data emisji: 12.05.2018

Godzina emisji: 9.25

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki 

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa Tradycja 2018. Piotr Kędziorek: pojawiło się wiele nowych projektów i nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:17
- Często mamy do czynienia z powrotami. Czasami nie są to te same zespoły, które już się prezentowały w naszym konkursie, ale muzycy, którzy mają za sobą jakieś doświadczenia na Nowej Tradycji i przyjeżdżają po latach ze swoimi nowymi zespołami. W tym roku będziemy mogli podziwiać zupełnie nowe projekty i nowych muzyków - mówił w Dwójce Piotr Kędziorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Tradycja 2018. Janusz Prusinowski: zakochałem się w tej dzikiej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 13:10
- Najpierw była fascynacja mazurkami i oberkami, muzyką w wydaniu nieociosanym, a potem szukaliśmy sposobu, jak ją grać, żeby to była muzyka, która obroni się w każdych warunkach – mówił w Dwójce lider zespołu Kompania Janusza Prusinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jurorzy Nowej Tradycji 2018 o uczestnikach konkursowych zmagań

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 17:28
- Zawsze oczekuje się od potencjalnego laureata, że mocno przykuje uwagę jurora. Umiejętności warsztatowe są drugoplanowe. Ważne, by muzyka była bardzo mocno osadzona w tradycji – mówił w Dwójce Wojciech Waglewski.
rozwiń zwiń