Melodie na Psałterz Polski Mikołaja Gomółki

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 12:00
Od poniedziałku (28.10) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest nowy album "Melodie na Psałterz Polski Mikołaja Gomółki" (vol. 3 i 4) do tekstów w przekładzie Jana Kochanowskiego.
Melodie na Psałterz Polski Mikołaja Gomółki
Melodie na Psałterz Polski Mikołaja Gomółki Foto: Mat. prasowe

Tym razem są to Psalmy dziękczynne i pokutne oraz Psalmy królewskie. Przypomnijmy, że w tym wyjątkowym przedsięwzięciu wydawniczym biorą udział artyści zagraniczni i polscy – niemiecki lutnista Marc Lewon, profesor Schola Cantorum Basiliensis, renesansowy zespół Compass Viol Consort oraz Chór Polskiego Radia. Całość została zrealizowana pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Budzińskiej-Bennett, śpiewaczki i muzykologa o międzynarodowym autorytecie w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnej. Booklet albumu zawiera, poza wnikliwym komentarzem merytorycznym, również teksty wszystkich śpiewanych Psalmów w językach polskim i angielskim.

Album wydany przez Polskie Radio do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do piątku (28.10-1.11) po godz. 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Melodie na Psałterz Polski Mikołaja Gomółki Melodie na Psałterz Polski Mikołaja Gomółki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak