X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XXVI Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 14:38
XXVI Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej, której założycielką i nieustanną kontynuatorką jest Agata Sapiecha,  w tym roku odbywa się w dniach 6-14 lipca pod hasłem: Concert Spirituel w Warszawie – Dziedzictwo Concert Spirituel.
Plakat promocyjny
Plakat promocyjnyFoto: mat. prasowe

Tytuł XXVI MLAMD odnosi się bezpośrednio do najwspanialszego dziedzictwa osiemnastowiecznej Concert Spirituel w dziedzinie kompozycji i świadomego, mistrzowskiego wykonawstwa dzieł. Koncert Inauguracyjny odbywający się 7 lipca Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego zawierać będzie  rekonstrukcję programu Concert Spirituel, który wypełnią utwory: Auberta, Clérambault, Leclaira, Buffardina, Moureta.

Tegoroczna odsłona Letniej Akademii wprowadza nowy sposób realizacji założeń programowych.  Dla zapewnienia wzbogacania zespołu – Orkiestry MLAMD o spełniających w pełni wymagania młodych artystów, głównymi zajęciami grupowymi będą warsztaty orkiestrowe przygotowujące finałowy koncert wykonywany wspólnie przez mistrzów i najzdolniejszych uczniów, wyłanianych do projektu drogą konkursową. Na podobnej zasadzie będzie tworzony zespół baletowy z klasy tańca historycznego Annabelle Blanc utworzonej  na mocy partnerstwa z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Do wytypowanej grupy studentów dołączy zespół Varsavia Galante profesjonalnie zajmujący się tańcem historycznym. W ten sposób utworzone będzie grono wykonawców ról tanecznych w koncercie finałowym 14 lipca  w Oranżerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Wilanowie, prezentującym słynne i niezwykle atrakcyjne wspólne dzieło J-B. Lully'ego i Moliera – komediobalet „Mieszczanin szlachcicem” z uwzględnieniem choreografii historycznej, przygotowanej przez Annabelle Blanc. Obecna edycja MLAMD po raz pierwszy prezentuje klasę kornetu i trąbki barokowej prowadzonej przez wybitnego specjalistę młodego pokolenia Gustavo Gargiulo, który także 9 lipca w Klubie SPATiF-u wygłosi wykład z prezentacją: Serenissimo Cornetto - historia instrumentu podróżującego z Wenecji we wszystkich kierunkach świata. Nowością będzie także program: Porozmawiajmy o... muzyce… tańcu… młodych talentach - rozmowy „nie tylko dla Ciebie” okraszane filozofią i przebojami muzyki dawnej transmitowany przez Radio Dla Ciebie z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 12 lipca, w którym udział wezmą goście specjalni: Magdalena Łoś-Komarnicka i Agata Sapiecha oraz współtwórcy – MLAMD – artyści, wykładowcy, absolwenci, studenci i zgromadzona publiczność. Nie zabraknie też koncertów w zabytkowym wnętrzu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - Sali Białej: 10 lipca - koncert promocyjny laureatów 41 Festiwalu Schola Cantorum, w którym zaprezentuje się Zespół Muzyki Dawnej FAVORITO Fundacji „Cantio” w Białymstoku pod kierownictwem Bożeny Kraśko z udziałem Daniela Bruggena i 11 lipca koncert z cyklu  Mistrzowie i Uczniowie XXVI MLAMD - muzyka na kornety, skrzypce, flety i instrumenty szarpane. 

XXVI Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej jako wydarzenie o międzynarodowej renomie ma za zadanie promować twórczość kompozytorów i wykonawców polskich a także zajmować się edukacją artystyczną. Stanowi forum twórczego spotkania dla profesjonalistów – zarówno wykonawców, jak i pedagogów oraz teoretyków, a jednocześnie podejmuje edukację i upowszechnianie kultury w kręgach pozamuzycznych. Promuje kulturę polską jak i Warszawę jako europejski ośrodek muzyki dawnej.


mat. prasowe/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak