X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwójny Antony Hegarty na scenie Teatru Roma

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 17:00
- Ta poezja zaskoczyła mnie uniwersalnością i wysublimowaniem - mówi Daniel Wyszogrodzki, tłumacz i współtwórca spektaklu "Jesteś moją siostrą", opartego na piosenkach zespołu Antony And The Johnsons.
Audio
Antony Hegarty
Antony Hegarty Foto: fot. Sebastian Mlynarski, wikipedia

Dla fanów rocka pozostanie już zawsze twórcą epokowej biografii The Rolling Stones, p.t. "Satysfakcja". Miłośnicy musicalu znają go natomiast jako autora polskich przekładów libretta "Kotów", "Tańca Wampirów", "Upiora w operze" oraz "Les Misérables".

Tym razem Daniel Wyszogrodzki zawitał do Trójkowej audycji "Myśliwiecka 3/5/7" jako dyrektor literacki warszawskiego Teatru Roma oraz współtwórca spektaklu "Jesteś moją siostrą".

/

- Z pomysłem przedstawienia i prośbą o przekłady zgłosili się do mnie aktorzy - mówi gość Piotra Stelmacha. - Tłumaczenie tekstów bardzo zbliżyło mnie do Antony'ego Hegarty'ego . Jego twórczość Kojarzy się przede wszystkim z transgenderyzmem, ale tak naprawdę reprezentuje ona taki poziom sublimacji i uniwersalizmu, że kontekst seksualny przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Byłem zaskoczony poziomem wrażliwości oraz literackiego kunsztu tego artysty...

Zdaniem Wyszogodzkiego największym walorem spektaklu pozostają odtwórcy głównej roli, bracia Piotr i Paweł Kamińscy: - To ewenement w polskim teatrze. Ci bliźniacy są jednocześnie znakomitymi aktorami, wokalistami i tancerzami. W naszym spektaklu reprezentują dwie strony osobowości Antony'ego: jasną i ciemną, kobiecą oraz męską, itp. A na scenie robią z własnym ciałem, mimiką, gestami niesamowite rzeczy.

Więcej o spektaklu "Jesteś moją siostrą" w nagraniu fragmentu audycji "Myśliwiecka 3/5/7". Dowiecie się z niego także, jak, wybierając się do Teatru Roma, dostać specjalną Trójkową zniżkę.

Zobacz więcej na temat: Alternatywa The Rolling Stones

Czytaj także

Fakty i mity o warszawskim koncercie The Rolling Stones z 1967 roku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 10:00
Z legend o pobycie najgorętszej wówczas gwiazdy rocka za żelazną kurtyną można by ułożyć gruby tom. Zapewne liczba tych, którzy zarzekają się, że widzieli koncert Stonesów w Warszawie przekracza kilkakrotnie pojemność Sali Kongresowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niesłusznie zapomniana "Satysfakcja"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 18:57
- To jedna z ciekawszych płyt tamtego okresu i zasługuje na to, by być szerzej znana - o specjalnym albumie grupy Agency opowiadają zaangażowani w jej powstanie muzycy.
rozwiń zwiń