X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tech Trendy 2013. Taki sprzęt to każdy chciałby mieć!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 23:00
Magazyn komputerowy "Chip" przyznał tytuły produktów roku w 19 kategoriach.
Audio
  • Najlepsze smartfony, tablety, drukarki, czyli Tech Trendy 2013 (Cyber Trójka)
Tech Trendy 2013. Taki sprzęt to każdy chciałby mieć
Foto: Glow Images/East News

Najbardziej sprawne i niezawodne urządzenia komputerowe wybrali w głosowaniu użytkownicy.

- Uwagę zwraca zwycięstwo Windows 8 w kategorii systemy operacyjne. To system nowatorski, inny od dotychczasowych. Nie ma w nim podziału na mobilny i stacjonarny - on łączy te światy - podkreśla redaktor naczelny "Chipa" Konstanty Młynarczyk .

Użytkownicy nagrodzili także najnowszy procesor Intel Core i7. - Niezmiernie wydajny procesor sześciordzeniowy potrafi obsługiwać 12 wątków jednocześnie –  mówi Juliusz Kornaszewski z firmy Intel. Jak dodaje, taki sprzęt świetnie sprawdzi się w grach - nie ma takiej, która by go zmusiła do maksymalnego wysiłku, doskonale nadaje się także do prac multimedialnych, obróbki dźwięku czy grafiki.

Tech.Trendy
Tech.Trendy 2013 zgromadziły około 100 przedstawicieli największych firm IT w Polsce fot. Marek Zawadzki

- Zwróciłbym uwagę na niesamowity postęp, jakiego dokonały polskie i zagraniczne firmy IT na naszym rynku od 1998 roku  - podkreśla Tomasz Gołębiowski , redaktor naczelny pisma branży IT "CRN". Przykładem tej przemiany może być firma AB jeden z dystrybutorów IT w Polsce. Obecnie ma obroty roczne o wysokości ponad 4 mld złotych. 15 lat temu była firmą zarejestrowaną na osobę fizyczną i rozwoziła towar maluchem po lokalnym rynku. Wielkiej transformacji dokonał też obecny na polskim rynku Samsung. 15 lat temu kojarzył się z tandetą, teraz jest czołowym producentem elektroniki.

W programie także dane potwierdzające, że na świecie spada sprzedaż komputerów stacjonarnych. Ale na uwagę zasługuje fakt, że spadek jest znacznie większy od prognozowanego. W pierwszych miesiącach roku sklepy sprzedały o prawie 14 procent mniej PC, niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Koniec pewnej ery? Pecety odchodzą do lamusa!

Mówiliśmy również o partyjnych planach twórcy Facebooka Marka Zuckerberga >>>

Redaktor
Redaktor naczelny "Chipa" Konstanty Młynarczyk i Damian Kwiek fot. Marek Zawadzki
"Cyber Trójka" w każdy piątek o godzinie 18.10. Zapraszamy!

"Cyber Trójka" w każdy piątek o godzinie 18.10. Zapraszamy!

Czytaj także

24 godziny bez sieci: jak wygląda życie offline

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 13:20
Większość z nas cały czas korzysta z Internetu, a bez telefonu nie wyobraża sobie życia. Jesteśmy w sieci, więc żyjemy - mawiają młodzi ludzie. Kiedy mamy przeżyć będąc "offline" robi się problem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko, co robisz w sieci, może być użyte przeciwko tobie!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 16:11
- Najbezpieczniej jest kierować się regułą, że wszystko co robimy w sieci, może być zapisane i później wykorzystane przeciwko nam - uważa Paweł Jurek z firmy Dagma, zajmującej się bezpieczeństwem internetowym.
rozwiń zwiń