Halo Centralo!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 15:00
Po powrocie z Tauron Nowa Muzyka Katowice (choć w głowach nie opadł jeszcze kurz), zaczynamy festiwalowy taniec z Myśliwieckiej.
Audio
  • Jakie festiwale czekają nas w lipcu? (Fest program/Trójka)
Porter Ricks na TNMK
Porter Ricks na TNMKFoto: Agnieszka Obszańska

Ruszamy do Gdyni na festiwal Globaltica. To 5 dni z muzyką świata, warsztatami, filmem, spotkaniami, a wszystko to w pięknym Parku Kolibki w Gdyni. Od 19 do 23 lipca na scenach pojawią się m.in.: Aly Keita, prosto z Sardynii Tenores Di Bitti, Alsarah & The Nubatones, La Yegros, wieloetniczny skład (Irak, Syria, Afganistan, Pakistan, Tybet)  Refugees For Refugees, Dagadana i wielu innych. Festiwal zakończy piknik z nomadami z Sahary - podczas pikniku marokańscy muzycy z grupy Chigaga prezentować będą swoją muzykę, tradycyjne stroje oraz rytuał parzenia marokańskiej herbaty miętowej! U nas o festiwalu opowiada Piotr Pucyło.

Z Gdyni skok do Białegostoku. Odwiedza nas Jędrzej Dondziło, żeby opowiedzieć o festiwalu Up To Date. To platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna i  hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi. Wszystko to w duchu DIY, ze wschodnią otwartością i świetną muzyką. Jesienią na UTD pojawią się tacy gracze: Onra, Murcof, Piernikowski, nthng, O.S.T.R., Ugandan Methods, PRO8L3M czy Stefan Wesołowski. Rezerwujcie czas 8-9 września!

Startuje Jarocin Festiwal, a my razem z nim! Do niedzieli zagrają między innymi Decapitated, Voo Voo, Krzysztof Zalewski, Happysad, Fisz Emade, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Mitch & Mitch, Ørganek, Lao Che, Illusion, O.S.T.R. Na miejscu jest już Piotr Metz i opowiada, co widzi i słyszy.

Może jeszcze na Podlasie? Do Czeremchy na XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza" (21-23 lipca). To jedna z ciekawszych imprez folkowych w Polsce, a jedyna tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Albanii. Do tego warsztaty rękodzielnicze, muzyczne i taneczne, pokazy filmów, wystawy, kuchnia regionalna podlaska, białoruska, ukraińska, kiermasz rękodzieła  ludowego, międzynarodowa  konferencja i  przegląd harmonijkarzy, a o wszystkim opowiada Barbara Kozub-Samosiuk.

Podążymy także Śladami Singera. Ten międzynarodowy festiwal powraca i w tym roku - w ramach 7. edycji (w dniach 17-27 lipca) odwiedzimy 11 miast i miasteczek na Lubelszczyźnie. Podczas wspólnej wędrówki tropem opowiadań żydowskiego pisarza spotkają się artyści z Polski, Izraela, Armenii, Burkina Faso, Włoch i Czech. Wystąpią w wyjątkowym widowisku, prezentowanym w centrach miast i miasteczek regionu. Literacko-muzyczny spektakl plenerowy łączy szereg artystycznych dyscyplin: cyrk, akrobację, teatr, beat-box, muzykę na żywo. U nas opowiada o nim Witold Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: Fest Program
Prowadzi: Agnieszka Obszańska
Goście: Piotr Metz (dziennikarz Trójki), Barbara Kozub-Samosiuk (muzyk), Witold Dąbrowski (poeta), Jędrzej Dondziło (dyrektor kreatywny festiwalu Up To Date)
Data emisji: 13.07.2017
Godzina emisji: 8.50

ml/mk

Czytaj także

Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Się dzieje...

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 14:00
Kino na Granicy - Zielona Szkoła - Muzykodrom - John Coltrane - NowOsiecka - Tarnowska Nagroda Filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiła wianki...

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 11:41
Wszystkie śluby mojej Mamy - San Francisco - Muzeum Warszawy - Off Festiwal - teatr na Open'erze - Tauron Nowa Muzyka - urodziny George Michaela - Puszcza śpiewa!
rozwiń zwiń