X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halo Centralo!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 15:00
Po powrocie z Tauron Nowa Muzyka Katowice (choć w głowach nie opadł jeszcze kurz), zaczynamy festiwalowy taniec z Myśliwieckiej.
Audio
  • Jakie festiwale czekają nas w lipcu? (Fest program/Trójka)
Porter Ricks na TNMK
Porter Ricks na TNMKFoto: Agnieszka Obszańska

Ruszamy do Gdyni na festiwal Globaltica. To 5 dni z muzyką świata, warsztatami, filmem, spotkaniami, a wszystko to w pięknym Parku Kolibki w Gdyni. Od 19 do 23 lipca na scenach pojawią się m.in.: Aly Keita, prosto z Sardynii Tenores Di Bitti, Alsarah & The Nubatones, La Yegros, wieloetniczny skład (Irak, Syria, Afganistan, Pakistan, Tybet)  Refugees For Refugees, Dagadana i wielu innych. Festiwal zakończy piknik z nomadami z Sahary - podczas pikniku marokańscy muzycy z grupy Chigaga prezentować będą swoją muzykę, tradycyjne stroje oraz rytuał parzenia marokańskiej herbaty miętowej! U nas o festiwalu opowiada Piotr Pucyło.

Z Gdyni skok do Białegostoku. Odwiedza nas Jędrzej Dondziło, żeby opowiedzieć o festiwalu Up To Date. To platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna i  hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi. Wszystko to w duchu DIY, ze wschodnią otwartością i świetną muzyką. Jesienią na UTD pojawią się tacy gracze: Onra, Murcof, Piernikowski, nthng, O.S.T.R., Ugandan Methods, PRO8L3M czy Stefan Wesołowski. Rezerwujcie czas 8-9 września!

Startuje Jarocin Festiwal, a my razem z nim! Do niedzieli zagrają między innymi Decapitated, Voo Voo, Krzysztof Zalewski, Happysad, Fisz Emade, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Mitch & Mitch, Ørganek, Lao Che, Illusion, O.S.T.R. Na miejscu jest już Piotr Metz i opowiada, co widzi i słyszy.

Może jeszcze na Podlasie? Do Czeremchy na XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza" (21-23 lipca). To jedna z ciekawszych imprez folkowych w Polsce, a jedyna tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Albanii. Do tego warsztaty rękodzielnicze, muzyczne i taneczne, pokazy filmów, wystawy, kuchnia regionalna podlaska, białoruska, ukraińska, kiermasz rękodzieła  ludowego, międzynarodowa  konferencja i  przegląd harmonijkarzy, a o wszystkim opowiada Barbara Kozub-Samosiuk.

Podążymy także Śladami Singera. Ten międzynarodowy festiwal powraca i w tym roku - w ramach 7. edycji (w dniach 17-27 lipca) odwiedzimy 11 miast i miasteczek na Lubelszczyźnie. Podczas wspólnej wędrówki tropem opowiadań żydowskiego pisarza spotkają się artyści z Polski, Izraela, Armenii, Burkina Faso, Włoch i Czech. Wystąpią w wyjątkowym widowisku, prezentowanym w centrach miast i miasteczek regionu. Literacko-muzyczny spektakl plenerowy łączy szereg artystycznych dyscyplin: cyrk, akrobację, teatr, beat-box, muzykę na żywo. U nas opowiada o nim Witold Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: Fest Program
Prowadzi: Agnieszka Obszańska
Goście: Piotr Metz (dziennikarz Trójki), Barbara Kozub-Samosiuk (muzyk), Witold Dąbrowski (poeta), Jędrzej Dondziło (dyrektor kreatywny festiwalu Up To Date)
Data emisji: 13.07.2017
Godzina emisji: 8.50

ml/mk

Czytaj także

Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Się dzieje...

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 14:00
Kino na Granicy - Zielona Szkoła - Muzykodrom - John Coltrane - NowOsiecka - Tarnowska Nagroda Filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiła wianki...

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 11:41
Wszystkie śluby mojej Mamy - San Francisco - Muzeum Warszawy - Off Festiwal - teatr na Open'erze - Tauron Nowa Muzyka - urodziny George Michaela - Puszcza śpiewa!
rozwiń zwiń