Bruce Springsteen i tradycyjne brzmienie rock'n'rollowej gitary

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:55
- Przełom lat. 60. i 70 był bardzo dziwnym okresem w muzyce. Nie byłem specjalnie na czasie z tym, co się działo. To w pewien sposób ukształtowało "Thunder Road" i "Born to Run", czyli produkcyjny ukłon w stronę Phila Spectora, tradycyjnego brzmienia rock'n'rollowej gitary Duane Eddy'ego czy akordów Petera Townshenda.
Bruce Springsteen
Bruce SpringsteenFoto: Sony Music / mat. promocyjne

"Born to Run" to pierwszy singiel Springsteena, wydany na całym świecie, który przyniósł mu wielką popularność. Perfekcjonista Bruce nałożył tu na siebie i 11 partii gitary, aby osiągnąć właściwe brzmienie.

Bruce Springsteen to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, a także Franka Zappy, Kate Bush czy Pearl Jam.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(mk)

Czytaj także

Bruce Springsteen bohaterem nowego cyklu Piotra Metza!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 11:11
- Od samego początku robiłem to tylko dla frajdy, przy okazji miałem też na chleb. Kiedy frajda się skończy, dam sobie spokój z graniem - mówi bohater nowego cyklu muzycznego w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruce Springsteen: to dzięki Elvisowi sięgnąłem po gitarę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 15:08
Piosenka "Thunder Road" otwiera przełomowy dla Bruce'a Springsteena album "Born To Run". Boss zaśpiewał ją na żywo prawie tysiąc razy, a swoje wersje tego utworu nagrali m.in. Melissa Etheridge, Tori Amos, Badly Drawn Boy.
rozwiń zwiń