Zmiana terminu 15. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 14:35
Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, organizatorzy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice przyłączają się do akcji #zostanwdomu i proponują nowy termin 15. edycji festiwalu. Oto ich oświadczenie.
Audio
  • Adam Godziek o zmianie terminu 15. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka (Trójka)
Publiczność podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka
Publiczność podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu Tauron Nowa MuzykaFoto: Tauron Nowa Muzyka/mat. prasowe

Epidemia koronawirusa zmienia wszystko. Ofiarami COVID-19 są ludzie i całe gałęzie gospodarki. Olbrzymie straty odczuwają artyści i wszyscy promujący ich sztukę. Niepewnie w przyszłość patrzą festiwalowicze i organizatorzy imprez masowych. Przetrwanie w tych warunkach jest wielkim testem międzyludzkiej solidarności. Szczególnie ważna jest nadzieja, że będzie dobrze! My ją mamy i dzielimy się nią z Wami! Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, teraz przyłączmy się do akcji #zostanwdomu i proponujemy nowy termin 15. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Zapraszamy Was na nasz festiwal między 27 a 30 sierpnia 2020 roku!

Zmiana terminu w trakcie przygotowań to sytuacja bez precedensu w dotychczasowej historii festiwalu. Niestety, nieoczekiwana sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, wymaga podjęcia radykalnych kroków. Panująca epidemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielkiego święta muzyki, jakim jest nasz festiwal. Choć do pierwotnej daty jeszcze ponad dwa miesiące, nie możemy ryzykować zdrowia festiwalowiczów. Dlatego w porozumieniu z partnerami festiwalu i władzami lokalnymi zmieniamy datę 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na 27-30 sierpnia 2020 roku.

Tym samym Tauron Nowa Muzyka Katowice wraca na koniec sierpnia, zamykając festiwalowe lato. W takim terminie odbywało się wiele poprzednich edycji festiwalu. To powrót do korzeni. Zrobimy wszystko, aby ta edycja była najlepsza z dotychczasowych. Liczymy na zrozumienie naszej publiczności, z którą jesteśmy razem od 15 lat.

Program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 w nowej dacie nie zmienia się. To wciąż festiwalowy "długi weekend" pełen muzyki. Zaczynamy uroczystym koncertem otwarcia w NOSPR, kontynuujemy dwoma biletowanymi dniami w Strefie Kultury i bezpiecznie lądujemy podczas czwartego, bezpłatnego dnia na Sztauwajerach.

Decyzja o zmianie terminu 15. edycji nie była łatwa. To nadzwyczajnie trudny czas dla branży muzycznej i również dla nas. Mamy nadzieję, że mimo przejściowych trudności będziecie dalej z nami. Zachęcamy do zatrzymania karnetów i wzięcia udziału w festiwalu w nowej dacie. Wspólnie świętujmy powrót do normalności, który do tego czasu na pewno nastąpi.

Dotychczas ogłoszony program 15. edycji festiwalu jest wciąż niepełny i wkrótce powiększy się o wspaniałych artystów, którzy elektryzują publiczność w Polsce i na świecie. Więcej informacji na temat programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 już niebawem!

To jeszcze nie koniec odsłaniania programu 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Zostańcie z nami!

Adam Godziek & Adam Pomian,
More Music Agency

Zobacz więcej na temat: Trójka Tauron Nowa Muzyka