X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piękno i mroczne strony podhalańskiej sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 13:04
- To pierwsze tak obszerne i wielowątkowe opracowanie opisujące fenomen Tatr - mówi o albumie "Sztuki piękne pod Tatrami" Agnieszka Obszańska.
Audio
  • Piękno i mroczne strony podhalańskiej sztuki (Teren kultura/Trójka)
- Przyczyną fenomenu Tatr są same Tatry - mówi Teresa Jabłońska, autorka album Sztuka pod Tatrami
- Przyczyną fenomenu Tatr są same Tatry - mówi Teresa Jabłońska, autorka album "Sztuka pod Tatrami"Foto: Selso/Wikimedia Commons/CC

Twórczość młodopolskich dekadentów, odurzające dzieła Witkacego "prosto z firmy portretowej" i działalność prekursorów sztuki z obszaru Tatr - wszystko to składa się na najnowszy album "Sztuki piękne pod Tatrami".

Dlaczego akurat Zakopane, małe miasto w górach, było szczególnie ukochanym i inspirującym miejscem dla artystów? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć we wspomnianym albumie. Oprócz piękna Podhala książka odkrywa przed czytelnikiem również jego mroczne strony wydobyte w sztuce młodopolskich dekadentów i kontrowersyjnych twórców awangardowych XX wieku.

***

Tytuł audycji: Teren Kultura
Autor: Agnieszka Obszańska
Goście: Teresa Jabłońska (historyk sztuki, autorka albumu "Sztuki piękne pod Tatrami"), Anna Wende-Szturmiak (dyrektor Muzeum Tatrzańskiego)
Data emisji: 25.01.2015
Godzina emisji: 19.48

(mat. prasowe/mk)