X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sensacyjna historia filmu "Ludzie bez jutra"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 14:53
- Film "Ludzie bez jutra" przepadł na całe dziesiątki lat. Kopia odnalazła się dopiero w roku 2003 w niemieckim Bundesarchiv - mówiła w Trójce Grażyna Grabowska z Filmoteki Narodowej.
Audio
  • Goście Trójki opowiadają o atrakcjach festiwalu Nowe Horyzonty (Audycja specjalna/ Trójka)
Ludzie bez jutra to jedyna produkcja z udziałem Haliny Bruczówny, która zachowała się do naszych czasów
"Ludzie bez jutra" to jedyna produkcja z udziałem Haliny Bruczówny, która zachowała się do naszych czasówFoto: mat. prom. Nowe Horyzonty

Film, który zrealizowano w 1919 roku, wszedł na ekrany kin po wielu poprawkach dopiero w 1921 roku. Do niedawna uważany był za zaginiony. - Z całej produkcji okresu niemego zachowało się około 10 proc. filmów. Duża część została odnaleziona przez Filmotekę Narodową i przez pasjonatów szukania - przyznała Grażyna Grabowska.

Podczas festiwalu Nowe Horyzonty film zostanie wykonany na wrocławskim Rynku z towarzyszeniem muzyki wykonywanej na żywo. Więcej o tym pomyśle, a także o innych atrakcjach festiwalu, usłyszeć można w nagraniu audycji.


Kadr z filmu "Ludzie bez jutra" (mat. prom. Nowe Horyzonty) Kadr z filmu "Ludzie bez jutra" (mat. prom. Nowe Horyzonty)

***

Tytuł: Audycja specjalna z festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

Prowadzący: Katarzyna Borowiecka, Michał Nogaś

Goście: Grażyna Grabowska (wicedyrektor Filmoteki Narodowej), Paweł Szamborski (twórca muzyki elektronicznej), Karolina Kosińska i Katarzyna Roj (współorganiztorki festiwalu Nowe Horyzonty), Pippo Delbono (aktor i twórca teatralny), Joanna Rożen (dyrektor programowa telewizji Kino Polska)

Autor rozmowy z Pippo Delbono: Jan Niebudek

Data emisji: 27.07

Godzina emisji: 22.05

ei/fbi

Czytaj także

Nowe Horyzonty: widzowie lubią trudne kino

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 15:24
- Mamy powody do radości, bo jest bardzo dużo osób, które chcą oglądać filmy - mówi dyrektor wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty Roman Gutek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emocje młodości w filmie "Wszystkie nieprzespane noce"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 20:24
- Jest to film nakręcony w Warszawie i mówi o nas. Język odgrywa w nim dużą rolę, więc wydaje mi się, że zostanie on inaczej odebrany w Polsce niż za granicą - mówi Michał Marczak, autor filmu "Wszystkie nieprzespane noce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybrany najlepszy młody krytyk filmowy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 16:10
- Byłem niezwykle zaskoczony, bo wysłałem swoje teksty po raz pierwszy. Nie spodziewałem się nawet wyróżnienia - mówi o odebranej nagrodzie dla najlepszego krytyka filmowego młodego pokolenia Grzegorz Fortuna.
rozwiń zwiń