Mroczna opowieść o erozji amerykańskiego snu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 02:00
W 2015 roku, w Polsce ukazała się książka "Kryzys wolnego rynku? Ameryki portret wewnętrzny", za którą George Packer otrzymał National Book Award 2013 - najważniejszą obok Pulitzera amerykańską nagrodę literacką. W Poniedziałek Wielkanocny przypomnieliśmy rozmowę, jaka z autorem odbył Jan Niebudek.
Audio
  • Rozmowa Jana Niebudka z Georgem Packerem, autorem książki "Kryzys wolnego rynku? Ameryki portret wewnętrzny" (Do południa/Trójka)
- Ta książka to próba uchwycenia zmian, jakie dokonały się w USA za mojego życia. Nie jest to wesoły obraz, ale wierzę, że jest on bliski prawdy - mówi w audycji Do południa George Packer
- Ta książka to próba uchwycenia zmian, jakie dokonały się w USA za mojego życia. Nie jest to wesoły obraz, ale wierzę, że jest on bliski prawdy - mówi w audycji "Do południa" George PackerFoto: pixabay/DWilliams

Książka George'a Packera to wnikliwy obraz społeczeństwa amerykańskiego i wydarzeń, które doprowadziły do krachu finansowego, a następnie kryzysu gospodarczego w Ameryce i na całym świecie.

- To opowieść o zmianach, jakie dokonały się w USA na przestrzeni ostatnich trzech dekad. Nie są to zmiany na lepsze. Książka Packera pozwala realistycznie spojrzeć na to, czym jest dziś Ameryka, ale też nie stracić wiary w samych Amerykanów - mówi w "Do południa" Jan Niebudek.

Dziennikarz Trójki rozmawia podczas audycji z autorem publikacji. George Packer opowiada o wydarzeniach, które zainspirowały go do napisania książki, o Amerykanach, którzy "żyją sami i marzą sami" i o tym, jak pisana przez niego opowieść "stawała się coraz mroczniejsza".

***

Prowadzi: Jan Niebudek
Gość: George Packer (dziennikarza, pisarz)
Data emisji: 13.04.2020
Godzina emisji: 1.05

mat. prasowe/iwo/ei

Czytaj także

Za co Marek Wałkuski pokochał USA, czyli książka o parkometrach, country i pogrzebach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 13:00
- Pomysł książki zrodził się wtedy, gdy pomyślałem, że czas się pakować i wracać do kraju - mówi o swojej drugiej książce "Ameryka po kaWałku" Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.
rozwiń zwiń