Męskie Granie opanowało Kraków!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 12:00
Sobotni wieczór w Krakowie upłynął pod znakiem najlepszej polskiej muzyki. W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Anna Gacek i Piotr Stelmach rozmawiali m.in. z Olafem Deriglasoffem, Andrzejem Smolikiem i Adamem "Nergalem" Darskim. Zapraszamy do wysłuchania tych rozmów i oglądania galerii zdjęć z krakowskiego koncertu!
Audio
  • Olaf Deriglasoff o Męskim Graniu, swoim najnowszym wydawnictwie i dotychczasowej karierze (Myśliwiecka 3/5/7 / Trójka)
  • Kobas o oprawie wizualnej Męskiego Grania (Myśliwiecka 3/5/7 / Trójka)
  • Andrzej Smolik o zespole Męskie Granie Orkiestra (Myśliwiecka 3/5/7 / Trójka)
  • Adam "Nergal" Darski m.in. o wychodzeniu z choroby, uczeniu się życia, ewolucji muzycznej i trasach koncertowych (Myśliwiecka 3/5/7 / Trójka)
Adam Nergal Darski i zespół Behemoth wystąpili na scenie w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie. To tam rozpoczęła się tegoroczna edycja Męskiego Grania
Adam "Nergal" Darski i zespół Behemoth wystąpili na scenie w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie. To tam rozpoczęła się tegoroczna edycja Męskiego GraniaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Dziennikarze Trójki poprowadzili z Krakowa piątkową "Offensywę", jak również sobotnie wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7". W Ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie spotkali się m.in. z Olafem Deriglasoffem, Andrzejem Smolikiem i Adamem "Nergalem" Darskim - gwiazdami krakowskiej odsłony Męskiego Grania.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków!

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

W Krakowie po swoje muzyczne inspiracje sięgnęli także Artur Rojek, Brodka, Skubas, Tomasz Budzyński, zespół Jamal oraz trio Trzaska Budzyński Jacaszek z projektem Rimbaud. Przed słuchaczami stanął również jeden ze zwycięzców Nowego Męskiego Grania - Ørganek.

Na zakończenie koncertu w Ogrodach Muzeum Archeologicznego wystąpiła Męskie Granie Orkiestra - grupa utworzona specjalnie na tegoroczną trasę koncertową. Grupa zinterpretowała legendarne utwory polskiej sceny muzycznej.

Męskie Granie 2014: Męskie Granie Orkiestra >>>

Muzyce towarzyszyła także oprawa multimedialna. Tegoroczna scena była innowacyjna. Otaczające ją białe ekrany po zachodzie słońca stały się powierzchnią, na której wyświetlono projekcje. Reżyserem koncertów w ramach tegorocznej trasy został Kobas - scenograf, fotograf oraz autor filmów. O scenografię wydarzenia zadbał designer - Robert Majkut, a o oprawę świetlną fotograf - Jan Holoubek.

(mat. prasowe, mk)

Zobacz więcej na temat: Kraków Męskie Granie MUZYKA

Czytaj także

Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 23:18
Poznaliśmy singiel-hymn tegorocznej edycji Męskiego Grania! Podczas specjalnego koncertu w Warszawie zagrała go supergrupa Męskie Granie Orkiestra (Brodka, Podsiadło, Smolik, Emade, Deriglasoff, Sobolewski). - Starałem się zwizualizować ten kawałek. I jakoś tak samo wpadło, przy goleniu - mówi kompozytor utworu Andrzej Smolik.
rozwiń zwiń