X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Męskie Granie znów zachwyciło we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 12:49
Skąpana w feerii barw Pergola, imponujące wizualizacje i doskonała polska muzyka – za nami Męskie Granie we Wrocławiu. 
Męskie Granie 2018 we Wrocławiu
Męskie Granie 2018 we WrocławiuFoto: Damian Kramski

Podczas kolejnej odsłony trasy, zagrali m.in. Dawid Podsiadło, L.Stadt, Natalia Przybysz i The Dumplings. Nie zabrakło również występu Męskie Granie Orkiestra oraz wykonania singla "Początek" promującego Męskie Granie 2018.

Wrocławskie Męskie Granie zaczęło się od koncertu zespołu L.Stadt, który sięgnął po klimatyczne utwory z ostatniej płyty – "L.Story" W trakcie występu do muzyków dołączył Andrzej Zieliński ze Skaldów. Artyści wspólnie wykonali "Od wschodu do zachodu słońca" i "Oczy kamienic". Następnie na scenę wkroczył duet The Dumplings  w towarzystwie Orkiestry, która nadała elektronicznym dźwiękom zupełnie nowej głębi. Ku uciesze publiczności utwór "Kto zobaczy" z The Dumplings Orkiestra wykonał Skubas, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zebranych gości. Fantastycznie we Wrocławiu zaprezentowała się również Natalia Przybysz, której i tu – podobnie jak w Katowicach – na scenie towarzyszyli rodzice.

Wspólnie zaśpiewali utwór "Dzieci malarzy", którego emocjonalne wykonanie poruszyło słuchaczy. Do artystki dołączył także Wojciech Waglewski, z którym razem zagrali "Przeze mnie". Po godzinie 20 na scenie pojawili się muzycy z zespołu Lao Che, którzy zaprezentowali głównie materiał z najnowszego wydawnictwa – "Wiedza o Społeczeństwie". Także podczas tego koncertu nie mogło zabraknąć na scenie niezapowiedzianego gościa – przy aplauzie publiczności do zespołu dołączył Krzysztof Zalewski, wykonując z muzykami utwór "Wojenka". Później zebranych na Pergoli czekała muzyczna zmiana klimatu. Swój niezwykle energetyczny repertuar zagrał Kult z charyzmatycznym Kazikiem na czele. Kiedy po tym występie na scenę wkroczył Dawid Podsiadło, zawrzało. Artysta zagrał znane utwory w nowych aranżacjach oraz dał przedsmak tego, co czekać będzie gości podczas jego solowej trasy.

Koncert Dawida Podsiadło stanowił preludium do wielkiego finału. Publiczność szalała, gdy na scenie pojawiła się Męskie Granie Orkiestra w składzie Kortez, Podsiadło, Zalewski, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Artyści zaczęli od wykonania "Początku", czym podbili serca słuchaczy. Później zaprezentowali jeszcze nowe aranżacje znanych utworów, w tym m.in. "Wyspa, Drzewo, Zamek", "Granda", czy "Sorry Polsko". Utwór "Niezwyciężony" zagrał z muzykami Tomasz Budzyński, a "Gołota" – Kazik. Na koniec artyści raz jeszcze niezwykle energetycznie wykonali singiel promujący tegoroczną trasę, świetnie bawiąc się przy tym ze śpiewającym z nimi pod sceną chórem na kilka tysięcy gardeł.

Uczestnicy wrocławskiego Męskiego Grania docenili również koncerty pod sceną Ż. Zaczęło się od intrygującego występu młodego zespołu z Żywca – Sonbird, po którym zagrał jeden z najciekawszych współczesnych młodych artystów – Baranovski. Trzeci koncert nastroił publiczność do zabawy dzięki gitarowemu graniu zaserwowanemu przez Muchy. Na zakończenie swoim głosem hipnotyzowała gości Anna Rusowicz w ramach nowego projektu – niXes.

materiały prasowe