Wielki finał Męskiego Grania w Żywcu!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 15:35
W sobotę 25 sierpnia odbędzie się finałowy koncert trasy Męskie Granie 2018. W Amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, Nosowska oraz projekt specjalny – Ona. Na zakończenie wystąpi Męskie Granie Orkiestra.
Męskie Granie 2017 w Żywcu
Męskie Granie 2017 w ŻywcuFoto: R. Kramski

Męskie Granie 2018. Serwis specjalny >>>

Nieoczywiste duety, muzyczne eksperymenty, niezapowiedziani goście oraz projekty specjalne – oto, co czekać będzie na gości finałowego koncertu w Żywcu oraz wszystkich tych, którzy zasiądą przed ekranami, aby obejrzeć na żywo streaming z wydarzenia. W Żywcu swój solowy koncert zagra jeden z członków tegorocznego składu Męskie Granie Orkiestra – Krzysztof Zalewski. Usłyszymy również Nosowską w nowej, elektronicznej odsłonie oraz utalentowaną Darię Zawiałow. Obie artystki w ubiegłą sobotę podbiły serca warszawskiej publiczności podczas stołecznej edycji Męskiego Grania. Nie zabraknie również jazzu na najwyższym poziomie w wykonaniu EABS oraz mocniejszych brzmień od zespołu Illusion.

WIDEO: Kazik o początkach kariery i artystycznej ścieżce

Specjalnie na potrzeby finałowego koncertu powstał projekt Øna. Jego ideą jest wysłuchanie głosu kobiet, które z właściwą sobie ekspresją i siłą zaprezentują swój punkt widzenia na temat otaczającego nas świata. Artystkom towarzyszyć będzie akompaniament zespołu Ørganek. W Żywcu koncert specjalny z okazji 20-lecia istnienia zagra zespół Pink Freud, czyli jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie.

WIDEO: Ørganek o projekcie Øna

Fantastycznie zapowiadają się również koncerty na scenie Ż. W Amfiteatrze pod Grojcem wystąpią Miro Kępiński w towarzystwie wiolonczelisty Michała Górki, Barbara Wrońska, która w tym roku wydała świetnie przyjętą płytę "Dom z ognia", a także obdarzony wyjątkowym głosem Limboski. Fanów muzyki elektronicznej z pewnością nie zawiedzie koncert Bass Astral x Igo, którzy doskonale zaprezentowali się już w Warszawie. Koktajl z muzyki soft-rock i disco zaserwuje natomiast zespół New People.

WIDEO: Barbara Wrońska o byciu mamą

Momentem kulminacyjnym całej trasy będzie wielki finał, czyli występ Męskie Granie Orkiestra w składzie Kortez, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Muzycy nie tylko wykonają singiel "Początek" promujący tegoroczną trasę, ale również przełomowe dla nich utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Na scenie towarzyszyć będą im wyjątkowi goście, których obecność do samego końca trzymana będzie w tajemnicy.

Cały koncert będzie można oglądać dzięki streamingowi live dostępnemu na profilu Męskiego Grania na Facebooku, na kanale trasy na YouTubie i na stronie www.meskiegranie.pl.

***

Wydarzenia związane z Męskim Graniem przybliżają słuchaczom dziennikarze Programu 3. Trójka obecna będzie w Żywcu już w piątek (24 sierpnia), skąd Piotr Stelmach poprowadzi "Offensywę" (godz. 23.05). Natomiast w sobotę (25 sierpnia) na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" (godz. 17.05) z Amfiteatru pod Grojcem zaprasza Anna Gacek, a na "Listę osobistą" – Piotr Metz (godz. 19.05).

Zapraszamy do słuchania!

(mat. prasowe/mk)

Zobacz więcej na temat: Trójka Męskie Granie Żywiec