X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Męskie Granie zabrzmiało we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 09:00
Niezapowiedziany występ Kingi Preis, nieoczywiste interpretacje utworów Breakoutu i wyjątkowy koncert Króla – za nami wrocławska odsłona trasy Męskie Granie.
Męskie Granie 2019 we Wrocławiu
Męskie Granie 2019 we WrocławiuFoto: Damian Kramski

W nowym miejscu – na torze Partynice – publiczność mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale również obcować z nią w różnorodnej postaci, m.in. dzięki instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Zaczęło się od występu artystów, którzy od lat związani są z projektem Męskie Granie – Pablopavo i Ludziki. Muzycy porwali publiczność, wykonując m.in. utwory "Karwoski" i "Panie inżynierze". Następnie na scenę wkroczył jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia – hipnotyzujący głosem Król. W utworze "Spróbuje" niespodziewanie połączył siły z jednym z liderów tegorocznej Męskie Granie Orkiestry – Igo. Później przed słuchaczami zaprezentowała się hiphopowa Bitamina. Artyści wykonali m.in. utwory z najnowszej płyty "Kwiaty i korzenie". Po godzinie 20.00 nadszedł czas na projekt specjalny przygotowany specjalnie na wrocławską odsłonę trasy – Tribute to Breakout: Paulina Przybysz + Goście. W ramach projektu artyści wykonali utwory z płyty "Na drugim brzegu tęczy". Paulina Przybysz wystąpiła razem ze swoim zespołem Rita Pax, a na scenie w Partynicach towarzyszyli jej wyjątkowi goście: Ani Rusowicz, Vito, Wojciech Waglewski oraz Daria Zawiałow. Następnie na scenę ze swoim elektronicznym repertuarem wkroczyła Nosowska. Artystka wykonała m.in. "Ja pas!" i "Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć". Jako ostatni z solowym repertuarem na scenie głównej zaprezentował się Krzysztof Zalewski. W utworze "Jak dobrze" niespodziewanie dołączył do niego DonGURALesko, a w piosence "Luka" – Igo.

Męskie Granie 2019

Publiczność porwali również artyści grający na scenie Ż, na której występują muzycy mniej znani szerszej publiczności. We Wrocławiu zagrali: zespół Diuna – laureat konkursu Męskie Granie Young, neofolkowe Panieneczki i Clock Machine, który zaserwował muzykę będącą mieszanką rocka, elektroniki i funku. Scenę Ż zamknął koncert elektronicznej Rebeki.

Większość gości najbardziej wyczekiwała ostatniego koncertu wieczoru, czyli występu zespołu Męskie Granie Orkiestr w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyli im jeszcze: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykonał m.in. "Kocham wolność" zespołu Chłopcy z Placu Broni i "Sing Sing" Maryli Rodowicz. W utworze "O! Nie rób tyle hałasu" do muzyków dołączyła niezwykle utalentowana aktorka – Kinga Preis, a w "Długość dźwięku samotności" – Daria Zawiałow. Na zakończenie zespół zagrał singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam".

Koncertom towarzyszyły spektakularne wizualizacje, za które odpowiadał Paweł "Spider" Pająk. Publiczność mogła także podziwiać inspirowaną muzyką artystyczną instalację stworzoną na potrzeby dziesiątej edycji Męskiego Grania przez kolektyw PanGenerator. To jednak nie koniec atrakcji, które czekały na nią podczas wrocławskiego koncertu. Z okazji wielkiego jubileuszu na trasie pojawiło się muzeum Męskiego Grania, w którym można było posłuchać wszystkich singli w historii trasy.

(mat. prasowe)