Dziarski dziadek - 93 lata i pełnia zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 15:05
- Mając 80 lat, możesz jeszcze wszystko zacząć! Musisz być uśmiechnięty, bo jeśli jesteś ponury, to odpychasz od siebie ludzi. Gdy jesteś radosny, budujesz mosty - mówi Antoni Huczyński.
Audio
  • Dziarski dziadek - 93 lata i pełnia zdrowia (Godzina prawdy/Trójka)
Fragment okładki książki Antoniego Huczyńskiego pt. Mój sposób na długowieczność
Fragment okładki książki Antoniego Huczyńskiego pt. "Mój sposób na długowieczność"Foto: mat. promocyjne

Ma w sobie mnóstwo energii. Codziennie wstaje między 6.00 a 6.30 i przygotowuje śniadanie. Dba o to, by w mieszkaniu nie było temperatury wyższej niż 14 stopni Celsjusza, bo bardzo lubi chłód. Jeśli tylko na zewnątrz nie ma głębokiego śniegu, to wsiada na rower i jedzie do warszawskiego Lasu Kabackiego, gdzie zaczyna dwugodzinne ćwiczenia.

W internecie przylgnęło do niego określenie "dziarski dziadek". - Ja nawet nie wiem, kto i kiedy mnie nazwał dziarskim dziadkiem, ale bardzo się cieszę, bo tak się właśnie czuję. Lubię twarde życie, a nie delikatne. Delikatne rozpieszcza człowieka, a wtedy organizm się rozkłada - przekonuje gość Michała Olszańskiego.

Antoni Huczyński opowiada w audycji o swoim trudnym dzieciństwie, relacjach z ojcem i - przede wszystkim - udziale w powstaniu warszawskim. Wspomina też o książce "Mój sposób na długowieczność".

***

Tytuł audycji: Godzina Prawdy
Prowadził:
Michał Olszański
Gość: Antoni Huczyński
Data emisji: 06.02.2015
Godzina emisji: 12.05

(fbi/iwo)

Czytaj także

"Mówili mi, że nie stanę już na własne nogi. Buntowałem się"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 16:30
- Po wypadku w Afganistanie byłem w stanie krytycznym. Miałem złamaną szczękę, wszystkie żebra, kręgosłup w sześciu miejscach i lewą rękę w siedmiu... Poza tym obite płuca, wyrwana masa mięśniowa z uda, krwiak, pęknięta śledziona. Cudem nie została zerwana tętnica udowa, wtedy bym się wykrwawił - mówi Rafał Stolarz, gość "Godziny prawdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Paczkowski: nie wystarczał mi bunt przy kuflu piwa

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 17:11
- Nie staram się prowokować. Nie maluję butów zgniatających swastykę, tylko pokazuję, jak może wyglądać świat, kiedy będziemy współistnieć, współdziałać i szanować różnorodność - mówi Dariusz Paczkowski, grafficiarz, działacz społeczny i koordynator ogólnopolskich akcji na rzecz demokracji i praw człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesień życia w domu seniora - złota czy ponura?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 09:00
Jedni czują się tu szczęśliwi, inni o przeprowadzce do domu seniora mówią z goryczą. Nie wszyscy pogodzili się z tym, że jesień życia przychodzi im spędzać z dala od najbliższych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Jakubowski: bunt, byle konstruktywny

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 14:25
Terapeuta Jacek "Jac" Jakubowski przez lata zajmował się pracą z trudną młodzieżą, jednocześnie buntując się przeciw systemowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Białek - pierwowzór bohatera "Carte Blanche"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 16:00
To jego historia była kanwą, na której powstawał wchodzący właśnie do kin film o lubelskim nauczycielu, który nie przyznaje się do tego, że traci wzrok.
rozwiń zwiń