Marzył o dobrym szpitalu. Dziś sam go buduje

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 14:55
- To będzie szpital, w którym lekarze przejmują się losem chorych, a pielęgniarki siedzą przy łóżkach pacjentów - mówi o swojej inwestycji Adam Zaremba-Śmietański.
Audio
  • Michał Olszański rozmawia z Adamem Zarembą-Śmietańskim o budowie prywatnego szpitala (Godzina prawdy/Trójka)
Adam Zaremba-Śmietański jest prezesem grupy deweloperskiej GEO, zbudował już ponad 4 tysiące mieszkań w Krakowie i Wrocławiu. Teraz buduje szpital w Katowicach
Adam Zaremba-Śmietański jest prezesem grupy deweloperskiej GEO, zbudował już ponad 4 tysiące mieszkań w Krakowie i Wrocławiu. Teraz buduje szpital w KatowicachFoto: arch. Adama Zaremby-Śmietańskiego

Gość "Godziny prawdy" jest prezesem grupy deweloperskiej GEO, zbudował już ponad 4 tysiące mieszkań w Krakowie i Wrocławiu. Od kilku lat w Katowicach powstaje z jego inicjatywy szpital, który ma być przyjazny dla pacjentów. Pan Adam zainwestował duże pieniądze (40 mln) i namówił do współpracy świetnych lekarzy.

- Budowa to nie jest clue wszystkich starań. Chodzi mi głównie o stworzenie mechanizmów funkcjonowania szpitala i procedur medycznych - przekonuje rozmówca Michała Olszańskiego.

Projekt
Projekt powstającego szpitala, fot. z arch. Adama Zaremby-Śmietańskiego

 

W "Godzinie prawdy" opowiada o doświadczeniach ze służbą zdrowia, które skłoniły go do stworzenia szpitala oraz o ryzykownym sposobie, w jaki zdecydował się zarobić pierwsze duże pieniądze. Mówi też o cennym pobycie w Ghanie i ujawnia, kiedy ma zostać otwarta jego placówka.

***

Tytuł audycji: Godzina Prawdy
Prowadził:
Michał Olszański
Gość: Adam Zaremba-Śmietański
Data emisji: 27.02.2015
Godzina emisji: 12.05

(fbi, ei)

Czytaj także

Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 13:00
"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" – to zasada, która przyświecała księdzu Janowi Kaczkowskiemu, kierownikowi Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Duchowny był rozmówcą Michała Olszańskiego w listopadzie 2014 roku. Opowiadał m.in. o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową, która, niestety, pokonała go zaledwie półtora roku później, 28 marca 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pacjenci tracą na konflikcie lekarzy z resortem zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 10:34
Ani minister zdrowia, ani lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego, ale pacjenci są tymi, którzy najbardziej tracą - do takiego wniosku doszli politycy goszczący w "Śniadaniu w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiktor Dynarski nie zgodził się na bycie kobietą

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 15:05
We wszystkich decyzjach wspierali go rodzice, którzy od początku akceptowali, to że ich córka od zawsze była "chłopczycą". Wiktor Dynarski zdecydował się na zmianę płci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz i mężatka. O miłości niemożliwej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 18:00
- Wszystko w moim życiu musiało się zdarzyć i wszystko miało swój sens - powiedział w "Godzinie prawdy" Kryspin Krystek, który porzucił sutannę dla kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy szczepienia dzieci są konieczne?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 14:00
Rząd rozważa pomysł wprowadzenia refundacji szczepionek przeciw pneumokokom, meningokokom i ospie wietrznej. Czy warto szczepić dzieci? Czy powinien być to zabieg obowiązkowy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renatę Mauer hamował wstyd? Wspomnienia złotej medalistki olimpijskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 20:36
Ani bardzo poważny wypadek, ani narodziny dziecka tuż przed igrzyskami, ani nawet wstyd nie zatrzymały jej w drodze po trzy medale olimpijskie. Kariera sportowa Renaty Mauer-Różańskiej to niesamowita historia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o ustawę in vitro. Politycy mocno podzieleni

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 19:21
Rząd zajmie się sprawą in vitro prawdopodobnie 10 marca. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o zapłodnieniu pozaustrojowym. Zdaniem lewicy kwestia in vitro powinna być uregulowana jak najszybciej, prawica zgłasza wątpliwości.
rozwiń zwiń