Zwierzenia Wietnamczyka mieszkającego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 14:20
Kim Lee miał 17 lat, gdy przyjechał do Polski na studia. Sam wybrałby Niemcy, ale jego kraj zdecydował za niego: w nagrodę za doskonałe wyniki w nauce pojedziesz do Polski i będziesz studiował fizykę.
Audio
  • Zwierzenia Wietnamczyka mieszkającego w Polsce (Godzina prawdy/Trójka)
Kim Lee podczas spektaklu Boylesque Show w Teatrze Druga Strefa. BOYLESQUE SHOW to pierwszy w Polsce, pełnowymiarowy spektakl boyleskowy (męskiej burleski), styczeń 2015 roku
Kim Lee podczas spektaklu Boylesque Show w Teatrze Druga Strefa. BOYLESQUE SHOW to pierwszy w Polsce, pełnowymiarowy spektakl boyleskowy (męskiej burleski), styczeń 2015 rokuFoto: PAP/Radek Pietruszka

To było dokładnie ćwierć wieku temu, w 1990 roku. Młody Wietnamczyk początkowo zupełnie nie znał polskiego, a swoich rodziców mógł usłyszeć i zobaczyć dopiero po trzech latach od przyjazdu do Warszawy.

Choć szybko odnalazł się na studiach i ukończył je z bardzo dobrymi wynikami, ostatecznie nie zdecydował się na karierę naukowca. Założył swoją firmę, ożenił się z Polką i zaczął pracę jako... drag queen w klubach gejowskich, co stało się jego codziennością na wiele lat. Dlaczego właśnie tak potoczyły się jego losy?

Kim Lee opowiada Michałowi Olszańskiemu historię swojego życia w Polsce.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Kim Lee (Wietnamczyk mieszkający w Polsce)
Data emisji: 23.10.2015
Godzina emisji: 12.05

fbi/mk

Czytaj także

"Murzyn", "Arab", "czarny". Jak postrzegamy imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 03:06
Wszelkie prognozy i przewidywania wskazują, że w najbliższych latach w Polsce będzie przybywać imigrantów. To, co myślimy i jak mówimy o obcokrajowcach, nie pozostanie bez wpływu na nasze relacje z nimi i naszą wspólną przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o wielkiej tęsknocie za Polską

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 17:08
To historia życia i rozterek kobiety mieszkającej w Monachium. Joanna Mielewczyk opowiada o doświadczeniach matki, którą spotkała w Niemczech.
rozwiń zwiń