X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chciałabym zapalić znicz na grobie mojego dawcy"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 18:50
- Wiem tylko tyle, że otrzymałam serce od mężczyzny i że jest ono ode mnie o rok starsze - mówi Adriana Szklarz, która przeszła przeszczep serca.
Audio
  • Michał Olszański rozmawia z Adrianą Szklarz, kobietą, która od ponad 6 lat żyje z przeszczepionym sercem (Godzina prawdy/Trójka)
Życie Adriany Szklarz zmieniło się 6 listopada 2009 roku...
Życie Adriany Szklarz zmieniło się 6 listopada 2009 roku...Foto: archiwum prywatne Adriany Szklarz

Okładka książki Adriany Szklarz Okładka książki Adriany Szklarz

To historia o tym, jak nagle wskutek choroby życie może się zmienić i wszystko to, co do tej pory było dla nas problemem, okazuje się błahe. - Od decyzji innych ludzi zależało to, czy ja będę mogła dalej żyć. Czy w danym momencie będą miały odejść dwa istnienia, czy dzięki mądrej decyzji innych osób, odejdzie jedno. Tak się stało w moim przypadku. Dlatego też cały czas mówię: dziękuję za to, że mogę żyć dzięki decyzji rodziny mojego dawcy - zwierza się rozmówczyni Michała Olszańskiego.

5 listopada 2009 roku Adriana Szklarz dostała nowe życie. O swoich przeżyciach opowiada w "Godzinie prawdy". - Jestem osobą, która ma bardzo duży bagaż doświadczeń i która jest jak gladiator, jeśli chodzi o stoczoną walkę z nierównym przeciwnikiem, jakim była choroba - mówi w audycji.

Niewielu z nas wie, jak czuje się człowiek, kiedy przebudzi się po transplantacji serca. Co pamięta? Jak wygląda jego późniejsze życie? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy 
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość:
Adriana Szklarz
Data emisji: 20.05.2016
Godzina emisji: 
12.07

fbi/mk

Czytaj także

Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 15:09
"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" - to zasada przyświecająca księdzu Janowi Kaczkowskiemu, który kieruje hospicjum w Pucku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzył o dobrym szpitalu. Dziś sam go buduje

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 14:55
- To będzie szpital, w którym lekarze przejmują się losem chorych, a pielęgniarki siedzą przy łóżkach pacjentów - mówi o swojej inwestycji Adam Zaremba-Śmietański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Wojtko - bohaterka dnia powszedniego w walce z Alzheimerem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 19:20
- Choroby, które wpływają na umysłowość i emocje, są chyba jednymi z najtrudniejszych zarówno dla cierpiących na nie, jak i dla rodziny - mówiła w Trójce Agata Wojtko, która pomaga osobom z chorobą Alzheimera oraz ich bliskim.
rozwiń zwiń