"Chciałabym zapalić znicz na grobie mojego dawcy"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 18:50
- Wiem tylko tyle, że otrzymałam serce od mężczyzny i że jest ono ode mnie o rok starsze - mówi Adriana Szklarz, która przeszła przeszczep serca.
Audio
  • Michał Olszański rozmawia z Adrianą Szklarz, kobietą, która od ponad 6 lat żyje z przeszczepionym sercem (Godzina prawdy/Trójka)
Życie Adriany Szklarz zmieniło się 6 listopada 2009 roku...
Życie Adriany Szklarz zmieniło się 6 listopada 2009 roku...Foto: archiwum prywatne Adriany Szklarz

Okładka książki Adriany Szklarz Okładka książki Adriany Szklarz

To historia o tym, jak nagle wskutek choroby życie może się zmienić i wszystko to, co do tej pory było dla nas problemem, okazuje się błahe. - Od decyzji innych ludzi zależało to, czy ja będę mogła dalej żyć. Czy w danym momencie będą miały odejść dwa istnienia, czy dzięki mądrej decyzji innych osób, odejdzie jedno. Tak się stało w moim przypadku. Dlatego też cały czas mówię: dziękuję za to, że mogę żyć dzięki decyzji rodziny mojego dawcy - zwierza się rozmówczyni Michała Olszańskiego.

5 listopada 2009 roku Adriana Szklarz dostała nowe życie. O swoich przeżyciach opowiada w "Godzinie prawdy". - Jestem osobą, która ma bardzo duży bagaż doświadczeń i która jest jak gladiator, jeśli chodzi o stoczoną walkę z nierównym przeciwnikiem, jakim była choroba - mówi w audycji.

Niewielu z nas wie, jak czuje się człowiek, kiedy przebudzi się po transplantacji serca. Co pamięta? Jak wygląda jego późniejsze życie? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy 
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość:
Adriana Szklarz
Data emisji: 20.05.2016
Godzina emisji: 
12.07

fbi/mk

Czytaj także

Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 13:00
"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" – to zasada, która przyświecała księdzu Janowi Kaczkowskiemu, kierownikowi Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Duchowny był rozmówcą Michała Olszańskiego w listopadzie 2014 roku. Opowiadał m.in. o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową, która, niestety, pokonała go zaledwie półtora roku później, 28 marca 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzył o dobrym szpitalu. Dziś sam go buduje

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 14:55
- To będzie szpital, w którym lekarze przejmują się losem chorych, a pielęgniarki siedzą przy łóżkach pacjentów - mówi o swojej inwestycji Adam Zaremba-Śmietański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Wojtko - bohaterka dnia powszedniego w walce z Alzheimerem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 19:20
- Choroby, które wpływają na umysłowość i emocje, są chyba jednymi z najtrudniejszych zarówno dla cierpiących na nie, jak i dla rodziny - mówiła w Trójce Agata Wojtko, która pomaga osobom z chorobą Alzheimera oraz ich bliskim.
rozwiń zwiń