Robert Korzeniowski: liczy się każda minuta

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 14:00
- Chyba nic lepszego nie może się przydarzyć nam sportowcom niż możliwość inspirowania czy bycia coachem życiowym dla swoich dzieci - uważa Robert Korzeniowski.
Audio
  • Robert Korzeniowski: liczy się każda minuta (Godzina prawdy/Trójka)
Robert Korzeniowski
Robert KorzeniowskiFoto: By Zorro2212 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Jest pierwszym zawodnikiem w historii chodu światowego i jedynym polskim sportowcem, który zdobył złote medale podczas trzech igrzysk olimpijskich z rzędu, a także pierwszym który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk.

Kiedy nasz utytułowany olimpijczyk był dzieckiem, marzył o starcie w wyścigu pokoju. Potem nastąpił etap fascynacji Brucem Lee i jako nastolatek trenował judo. Z powodu remontu w jego klubie sportowym, gdzie odbywał treningi judo, tymczasowo zaczął trenować lekką atletykę. Ta dyscyplina okazała się strzałem w dziesiątkę. Jego kariera chodziarza trwała nieprzerwanie 21 lat.

W 2004 roku zdecydował się na sportową emeryturę. Zaraz po zakończeniu kariery sportowej rozpoczął prace nad stworzeniem kanału sportowego Telewizji Polskiej. Zaangażował się także we wsparcie profesjonalnych sportowców w ostatnich latach ich kariery, pomagając przejść ze sportu wyczynowego do zwykłego życia. Dzisiaj Robert Korzeniowski zajmuje się biznesem oraz angażuje w różnego rodzaju akcje społeczne.

W "Godzinie prawdy" opowiada Michałowi Olszańskiemu o początkach swojej kariery, obecnych zajęciach oraz o życiu osobistym.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: Robert Korzeniowski
Data emisji: 11.11.2016
Godzina emisji: 12.08

fbi