Adam Bielecki: nie jestem maszyną

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:00
- Zyskałem przydomek "Maszyna". Bardzo nie lubię tego określenia, bo mam poczucie, że ono mnie dehumanizuje. Przecież zarówno wartości estetyczne, jak i międzyludzkie są dla mnie bardzo ważne w trakcie wspinania się - mówi polski himalaista Adam Bielecki.
Audio
  • Adam Bielecki: nie jestem maszyną (Godzina prawdy/Trójka)
Adam Bielecki
Adam Bielecki Foto: Paweł Kurek/PolskieRadio.pl

Adam Bielecki opowiedział Michałowi Olszańskiemu o niesamowitej sile, która ciągnie go na najniebezpieczniejsze i najwyższe szczyty na ziemi. Chociaż kiedy zaczynał swoją przygodę ze wspinaczką, został przysypany przez lawinę, to nawet na chwilę nie pomyślał aby rzucić ten sport. Wielu, obserwując go z boku, mogłoby powiedzieć, że wciąż balansuje na granicy życia i śmierci...

- Na każdej wyprawie daję z siebie wszystko. Rzeczywiście zbliżam się do granic moich możliwości. A jeśli chodzi o śmierć, to my - wspinacze - częściej z nią obcujemy, więc jest ona dla nas źródłem refleksji - przyznaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Adam Bielecki opowiada więcej o górach, niebezpieczeństwie, ogromnej radości ze wspinaczki, ale i o swojej rodzinie oraz wczesnej młodości.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Adam Bielecki

Data emisji: 14.04.2017
Godzina emisji: 12.08

fbi/mz