Wanda Wajda: nie lubię słów "poświęcam się"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:00
Jest coś takiego, co można nazwać "galerią pięknych ludzi", takich, którzy promieniują energią i potrafią znaleźć w swoim życiu coś niezwykłego, co wzbudza nasz zachwyt i podziw. Taka właśnie osoba była gościem tego wydania "Godziny prawdy".
Audio
  • Wanda Wajda gościem Michała Olszańskiego (Godzina prawdy/Trójka)
Wanda Wajda
Wanda WajdaFoto: Jacek Bednarczyk/PAP

– Panią Wandę poznałem niedawno. Obejrzałem o niej reportaż i natychmiast pomyślałem, że jest to osoba, której trzeba posłuchać znacznie dłużej, bo ma piękną opowieść o tym, jak sama sobie radziła z trudnym losem i jak uratowała pewne dziecko, które znaleziono daleko, na śmietniku w Kalkucie – przedstawia gościa audycji Michał Olszański.

– To piękno i dobroć nie są tak oczywiste. To nie jest nam dane tak po prostu. O to codziennie trzeba walczyć, zabiegać, skupiać się nie na sobie, tylko na drugim człowieku, by wieczorem móc powiedzieć sobie: "fajnie, dziś był udany dzień, udało mi się zrobić coś dla kogoś" – mówi Wanda Wajda.

W jaki sposób bohaterka dzisiejszej audycji znalazła swoją przybraną córkę? Co sprawiło, że postanowiła się nią zaopiekować? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Wanda Wajda

Data emisji: 5.04.2019
Godzina emisji: 12.06

Czytaj także

Prof. Lew-Starowicz: nigdy nie byłem "kameleonem"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy" ma bardzo interesujące, długie życie. Był na prawo, był na lewo, można powiedzieć, że jego życiorys idealnie nadaje się do realizacji filmu fabularnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Olszański: Węgrzy i Polacy wielokrotnie sobie pomagali

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:00
Ważna data – 15 marca. Dla kogo? Dla bratniego narodu węgierskiego. Dziś Święto Narodowe Węgier i dlatego gościem audycji była osoba nieprzypadkowa, w żyłach której płynie węgierska krew.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Starczewska: było tylu chętnych, że nie mogliśmy wszystkich przyjąć do "Bednarskiej"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 13:05
W tym wydaniu audycji rozmowa o wychowaniu, edukacji i szkole. Wszyscy wiemy, jak istotne jest kształtowanie umysłów młodego pokolenia. 
rozwiń zwiń