Mariusz Rutkowski: postanowiłem, że pójdę na spacer… do Wietnamu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 13:00
Mariusz Rutkowski wybrał się piechotą z Polski do Wietnamu. Zajęło mu to niespełna rok. Słuchaczom Trójki opowiedział w "Godzinie prawdy" o tej wyjątkowej wyprawie. 
Audio
  • Mariusz Rutkowski o wędrówce do Wietnamu (Godzina prawdy/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Jaromir Chalabala

Bohater tego wydania audycji postanowił w pewnym momencie swojego życia, postanowił je całkowicie odmienić. Mariusz Rutkowski znalazł się w sytuacji, w której zapytał samego siebie: "Jak ja żyję? Co ja z tego mam? Muszę znaleźć coś innego". 

– Moja decyzja o zmianie swojego życia dojrzewała we mnie niezwykle długo. Stwierdziłem, że chcę mieć coś, co przed ukończeniem 30 lat będzie znaczącym punktem w moim życiorysie. Wtedy też postanowiłem, że warto to wszystko na jakiś czas zostawić i pójść na spacer. Na spacer do Wietnamu – wspominał w audycji Mariusz Rutkowski. – Patrząc z perspektywy czasu można moją wyprawę nazwać ucieczką – dodał. 

Dlaczego Mariusz postanowił udać się pieszo do Wietnamu? Jakie przygody czekały na niego w drodze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Goście: Mariusz Rutkowski (podróżnik)

Data emisji: 20.12.2019
Godzina emisji: 12.07 

kw/kr

Czytaj także

Artur Ligęska: założyłem sobie, że wytrzymam

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:00
– Przewiezienie mnie z cywilizowanego więzienia do izolatki na pustyni, gdzie zamknięto mnie w czterech metrach kwadratowych bez wody, bez prysznica, z dziurą w betonie, która przez kolejnych osiem miesięcy była moją osobistą toaletą, jest wręcz niewiarygodnym, ale prawdziwym doświadczeniem. W więzieniu założyłem sobie, że niezależnie od tego ile będą mnie trzymać, ja wytrzymam, że próba zniszczenia mnie na pewno im się nie uda – opowiada nasz gość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Słodki: w Kolumbii zmierzyłem się sam ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 13:00
– W życiu zawsze kierowałem się maksymą: "zapragnij i zrób" oraz swoimi marzeniami – mówi Tomasz Słodki, podróżnik, przedsiębiorca i dziennikarz, którego stali słuchacze Trójki mogą znać z audycji "Słodkie reggae", emitowanej w Trójce przed dekadą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Dacyszyn: wiedziałam, że muszę walczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:30
Katarzyna Dacyszyn, modelka i projektantka mody, którą dwa lata temu stalker oblał kwasem siarkowym, była gościem Michała Olszańskiego.
rozwiń zwiń