X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siostra Małgorzata Chmielewska: zawsze mamy coś do dania

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 13:30
 – Ten świat jest przepiękny, ale i ogromnie brzydki – mówiła w "Godzinie prawdy" siostra Małgorzata Chmielewska. Jak dodała praca na rzecz innych to jakby mycie brudnych okien czy zmywanie napisów ze ścian. 
Audio
  • Święta Bożego Narodzenia to zadanie przeskoczenia murów, które nas oddzielają od innych – mówi siostra Małgorzata Chmielewska (Godzina prawdy/Trójka)
Siostra Małgorzata Chmielewska jest przełożoną Wspólnoty Chleb Życia
Siostra Małgorzata Chmielewska jest przełożoną Wspólnoty "Chleb Życia"Foto: W. Kusiński/PR

siostra Małgorzata Chmielewska Sens życia nie leży w posiadaniu

– Spotykam ludzi, którzy po ludzku nie mają nic. To są na przykład bezdomni. Niektórzy z nich mieli majątki, firmy. Różne okoliczności sprawiły, że wylądowali na ulicy, a potem w jednym z dziesięciu domów Wspólnoty "Chleb Życia". Okazuje się, że nie mając nic. Z punktu widzenia tych, którzy mają swoje domy, mieszkania, pieniądze, można mieć dużo więcej. Zawsze mamy coś do dania. Ten, kto nie ma nóg, ma dwie ręce i może nakarmić tego, który jest leżący. Ten, który ma "resztki głowy" może towarzyszyć człowiekowi, który umiera; grać z nim w szachy czy karty, żeby chory zapomniał o swoim cierpieniu. Można obrać ziemniaki, można się uśmiechnąć, można się podzielić ostatnim papierosem – wlicza rozmówczyni Michała Olszańskiego. 


Małgorzata Chmielewska Katarzyna Stoparczyk 1200.JPG
Siostra Małgorzata Chmielewska: w życiu chodzi o miłość

Czym jest bezinteresowność według siostry Małgorzaty Chmielewskiej? Jak nie dać się wciągnąć w wir różnych, często tylko pozornie ważnych, spraw? Jak spędzać Wigilię z tymi, którzy nie są naszymi przyjaciółmi? Na czym polega uwalniająca moc przebaczenia?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Goście: siostra Małgorzata Chmielewska (siostra zakonna, przełożona wspólnoty "Chleb Życia", autorka książki "Cerownie życia")

Data emisji: 24.12.2019
Godzina emisji: 12.07 

gs/kd


Czytaj także

Na zabiegany, przedświąteczny czas

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 11:35
– Choć łatwiej jest kochać święta z dzieciństwa, niż te sprzed roku, nie bójmy się zacząć od nowa – radzi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilijna fantazja 2019

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 00:03
Ćwierć wieku minęło od momentu, w którym po raz pierwszy zaprosiliśmy wszystkich słuchających nas mimo Wigilii Bożego Narodzenia lub właśnie z powodu Wigilii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia z Piotrem Stelmachem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 20:00
O mijającym roku i świętach Bożego Narodzenia opowiadali: Bartek Waglewski, Wojtek Mazolewski, Kaśka Sochacka, Organek, Ania Rusowicz, Bartek Sosnowski.
rozwiń zwiń