Siostra Małgorzata Chmielewska: zawsze mamy coś do dania

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 13:30
 – Ten świat jest przepiękny, ale i ogromnie brzydki – mówiła w "Godzinie prawdy" siostra Małgorzata Chmielewska. Jak dodała praca na rzecz innych to jakby mycie brudnych okien czy zmywanie napisów ze ścian. 
Audio
  • Święta Bożego Narodzenia to zadanie przeskoczenia murów, które nas oddzielają od innych – mówi siostra Małgorzata Chmielewska (Godzina prawdy/Trójka)
Siostra Małgorzata Chmielewska jest przełożoną Wspólnoty Chleb Życia
Siostra Małgorzata Chmielewska jest przełożoną Wspólnoty "Chleb Życia"Foto: W. Kusiński/PR

siostra Małgorzata Chmielewska Sens życia nie leży w posiadaniu

– Spotykam ludzi, którzy po ludzku nie mają nic. To są na przykład bezdomni. Niektórzy z nich mieli majątki, firmy. Różne okoliczności sprawiły, że wylądowali na ulicy, a potem w jednym z dziesięciu domów Wspólnoty "Chleb Życia". Okazuje się, że nie mając nic. Z punktu widzenia tych, którzy mają swoje domy, mieszkania, pieniądze, można mieć dużo więcej. Zawsze mamy coś do dania. Ten, kto nie ma nóg, ma dwie ręce i może nakarmić tego, który jest leżący. Ten, który ma "resztki głowy" może towarzyszyć człowiekowi, który umiera; grać z nim w szachy czy karty, żeby chory zapomniał o swoim cierpieniu. Można obrać ziemniaki, można się uśmiechnąć, można się podzielić ostatnim papierosem – wlicza rozmówczyni Michała Olszańskiego. 


Małgorzata Chmielewska Katarzyna Stoparczyk 1200.JPG
Siostra Małgorzata Chmielewska: w życiu chodzi o miłość

Czym jest bezinteresowność według siostry Małgorzaty Chmielewskiej? Jak nie dać się wciągnąć w wir różnych, często tylko pozornie ważnych, spraw? Jak spędzać Wigilię z tymi, którzy nie są naszymi przyjaciółmi? Na czym polega uwalniająca moc przebaczenia?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Goście: siostra Małgorzata Chmielewska (siostra zakonna, przełożona wspólnoty "Chleb Życia", autorka książki "Cerownie życia")

Data emisji: 24.12.2019
Godzina emisji: 12.07 

gs/kd


Czytaj także

Na zabiegany, przedświąteczny czas

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 11:35
– Choć łatwiej jest kochać święta z dzieciństwa, niż te sprzed roku, nie bójmy się zacząć od nowa – radzi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilijna fantazja 2019

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 00:03
Ćwierć wieku minęło od momentu, w którym po raz pierwszy zaprosiliśmy wszystkich słuchających nas mimo Wigilii Bożego Narodzenia lub właśnie z powodu Wigilii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia z Piotrem Stelmachem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 20:00
O mijającym roku i świętach Bożego Narodzenia opowiadali: Bartek Waglewski, Wojtek Mazolewski, Kaśka Sochacka, Organek, Ania Rusowicz, Bartek Sosnowski.
rozwiń zwiń