Konkurs, który spełnia marzenia podróżników

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 17:00
- Jest tylko człowiek, hamak i przewodnik, bo bez niego zginiemy po godzinie - mówi o swojej zrealizowanej wyprawie marzeń Stefan Czerniecki.
Audio
  • Konkurs, który spełnia marzenia podróżników (Do południa/Trójka)
Nieważne, czy w góry, do dżungli czy na pustynię - konkurs Miej odwagę spełnia najbardziej odważne marzenia
Nieważne, czy w góry, do dżungli czy na pustynię - konkurs "Miej odwagę" spełnia najbardziej odważne marzenia Foto: Air Force 7 Summits Challenge/Flickr CC

Trwa właśnie piąta edycja konkursu "Miej odwagę" - memoriału im. Piotra Morawskiego - wybitnego polskiego himalaisty, który zginął w górach w 2009 roku. Stawką w zabawie jest realizacja wymarzonej, trudnej do urzeczywistnienia wyprawy.

Stefan Czerniecki, laureat pierwszej edycji konkursu, opowiada słuchaczom Trójki o tym, jak pojechał do wenezuelskiej części Amazonii. W miejscu, do którego się wybrał "żyją tylko anakondy, kajmany i garstka Indian".

- W Amazonii fascynujący jest zapach błota. Wchodzi się do lasu, a przed nami ściana zapachu wilgoci i wielka, ogłuszająca ściana dźwięku. Poziom głośności lasu deszczowego odpowiada głośności młota pneumatycznego na ulicy! - opowiada gość Pawła Drozda.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadził: Paweł Drozd
Gość: Stefan Czerniecki (podróżnik)
Data emisji: 3.12.2014
Godzina emisji: 10.15
(fbi, ei)

Czytaj także

Nigdy nie uciekaj przed niedźwiedziem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 12:50
- Do niedźwiedzi przyciąga mnie ich inteligencja, dzikość i potęga. To jest w tych zwierzętach fascynujące - mówi w audycji "Do południa" Kamila Kielar, podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cztery zachodnie staruchy": opowieść o szamanach-blokersach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 13:00
- Szamanem nie można zostać tak, jak zostaje się lekarzem czy taksówkarzem. To duchy przodków muszą wskazać w obrębie swojego rodu odpowiednią osobę. I to wskazanie ma często bardzo dramatyczny przebieg - mówią autorzy książki "Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Cejrowski o miłości od pierwszego wejrzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 20:00
- W arizońskiej prerii zakochałem się 25 lat temu. Zanim poznałem pierwszego sąsiada, czułem się tu "u siebie" - mówił słynny podróżnik, opowiadając słuchaczom Trójki o swojej nowej książce "Wyspa na prerii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ciągu kilku godzin płakałem ze szczęścia i rozpaczy"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 12:45
Mateusz Waligóra wiedział, że ta 1800 - kilometrowa trasa jest przeznaczona wyłącznie dla samochodów z napędem na 4 koła. Mimo to wybrał się w nią rowerem. Samotnie.
rozwiń zwiń