X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs, który spełnia marzenia podróżników

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 17:00
- Jest tylko człowiek, hamak i przewodnik, bo bez niego zginiemy po godzinie - mówi o swojej zrealizowanej wyprawie marzeń Stefan Czerniecki.
Audio
  • Konkurs, który spełnia marzenia podróżników (Do południa/Trójka)
Nieważne, czy w góry, do dżungli czy na pustynię - konkurs Miej odwagę spełnia najbardziej odważne marzenia
Nieważne, czy w góry, do dżungli czy na pustynię - konkurs "Miej odwagę" spełnia najbardziej odważne marzenia Foto: Air Force 7 Summits Challenge/Flickr CC

Trwa właśnie piąta edycja konkursu "Miej odwagę" - memoriału im. Piotra Morawskiego - wybitnego polskiego himalaisty, który zginął w górach w 2009 roku. Stawką w zabawie jest realizacja wymarzonej, trudnej do urzeczywistnienia wyprawy.

Stefan Czerniecki, laureat pierwszej edycji konkursu, opowiada słuchaczom Trójki o tym, jak pojechał do wenezuelskiej części Amazonii. W miejscu, do którego się wybrał "żyją tylko anakondy, kajmany i garstka Indian".

- W Amazonii fascynujący jest zapach błota. Wchodzi się do lasu, a przed nami ściana zapachu wilgoci i wielka, ogłuszająca ściana dźwięku. Poziom głośności lasu deszczowego odpowiada głośności młota pneumatycznego na ulicy! - opowiada gość Pawła Drozda.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadził: Paweł Drozd
Gość: Stefan Czerniecki (podróżnik)
Data emisji: 3.12.2014
Godzina emisji: 10.15
(fbi, ei)

Czytaj także

Nigdy nie uciekaj przed niedźwiedziem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 12:50
- Do niedźwiedzi przyciąga mnie ich inteligencja, dzikość i potęga. To jest w tych zwierzętach fascynujące - mówi w audycji "Do południa" Kamila Kielar, podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cztery zachodnie staruchy": opowieść o szamanach-blokersach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 13:00
- Szamanem nie można zostać tak, jak zostaje się lekarzem czy taksówkarzem. To duchy przodków muszą wskazać w obrębie swojego rodu odpowiednią osobę. I to wskazanie ma często bardzo dramatyczny przebieg - mówią autorzy książki "Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Cejrowski o miłości od pierwszego wejrzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 20:00
- W arizońskiej prerii zakochałem się 25 lat temu. Zanim poznałem pierwszego sąsiada, czułem się tu "u siebie" - mówił słynny podróżnik, opowiadając słuchaczom Trójki o swojej nowej książce "Wyspa na prerii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ciągu kilku godzin płakałem ze szczęścia i rozpaczy"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 12:45
Mateusz Waligóra wiedział, że ta 1800 - kilometrowa trasa jest przeznaczona wyłącznie dla samochodów z napędem na 4 koła. Mimo to wybrał się w nią rowerem. Samotnie.
rozwiń zwiń