Reżyser Michał Marczak o rzeczach, które nie pozwalają mu zasnąć

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 12:50
- Im starszy się robię, tym mniej chce mi się opowiadać zwykłe historie. Chcę mówić o rzeczach, które nie dają mi spać - mówi laureat "Talentów Trójki" w kategorii film z 2011 roku Michał Marczak.
Audio
  • Michał Marczak opowiada o swoim nowym filmie "Wszystkie nieprzespane noce" (Do południa/Trójka)
Reżyser filmowy Michał Marczak
Reżyser filmowy Michał MarczakFoto: Bartek Trzeszkowski/Warsaw Film Festival

Reżyser zdradził Katarzynie Borowieckiej, że pracuje nad nowym filmem, który roboczo ma się nazywać "Wszystkie nieprzespane noce". - To historia dwójki przyjaciół, którzy łażą ulicami Warszawy, snują się szukając wrażeń, historii, miłości. To będzie lekki film, takie moje pożegnanie okresu młodzieńczego - dodaje.

- Czułem, że to ostatni moment, w którym mogę zrobić prawdziwy film o tym, jak ja przeżyłem dawne lata swojego życia. Zaczęło się jako dokument, urosło do fabuły. Teraz to coś totalnie pomiędzy. Film powinien być gotowy do końca roku - opowiada laureat "Talentów Trójki" z 2011 roku.
Jaki jest jego przepis na udany film i jakie ma plany na najbliższą przyszłość, o tym można usłyszeć w dźwięku dołączonym do audycji.

<<< Wszystko o "Talentach Trójki" >>>

Przypominamy, że rozpoczęliśmy 6. edycję konkursu "Talenty Trójki". Poszukujemy interesujących, obiecujących, młodych twórców teatru, filmu i sztuk wizualnych. Nagrody przyznamy w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne. Kandydatów do konkursu, jak co roku, zgłaszać mogą uczelnie artystyczne i instytucje kultury, a na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia. Do tego czasu o naszych dotychczasowych laureatach i finalistach opowiemy w cyklu Wykrywacz Talentów (w audycji "Do południa" we wtorki o 10.35).

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadziła: Katarzyna Borowiecka
Gość: Michał Marczak
Data emisji: 31.03.2015
Godzina emisji: 10.35

mp/ei

Czytaj także

Jurorzy Talentów Trójki opowiadają o konkursie i jego dotychczasowych laureatach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 12:46
Barbara Marcinik, Ryszard Jaźwiński i Agnieszka Obszańska to dziennikarze Programu 3, którzy zasiadają w jury Trójkowego konkursu. W audycji "Do południa" opowiadają o jego poprzednich edycjach i artystach, którzy zwyciężyli w kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureatki Talentów Trójki. Jak konkurs zmienił ich życie?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 12:46
W audycji "Do południa" pytamy trzy laureatki ubiegłorocznej edycji Trójkowego plebiscytu, czym było dla nich zwycięstwo w konkursie. - Było i wciąż jest motywacją do pracy - mówi Justyna Mędrala, zwyciężczyni w kategorii Sztuki wizualne.
rozwiń zwiń