Michał Bajor: na tej płycie wróciłem do swojego vibrato

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:30
– To były tysiące materiałów, a ukochanych utworów setki. Francuskie i włoskie piosenki były w przeszłości moją zabawą – wspominał Michał Bajor, który wydał właśnie nową płytę zatytułowaną "Kolor Cafe".
Audio
  • Michał Bajor o swojej najnowszej płycie (Do południa/Trójka)
Michał Bajor
Michał BajorFoto: mat. promocyjne

Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał dziewiętnaście, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie. Fundamentem "Kolor Cafe" jest szesnaście premierowo nagranych perełek, które przed laty wykonywali popularni artyści.

To bardzo zróżnicowany repertuar – od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Serge'a Gainsbourga czy "Quando, quando" Marino Mariniego, aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. Ponadto na prośbę swoich fanów, artysta ponownie zarejestrował medley "Edith" oraz francuską pieśń rozsławioną przez Franka Sinatrę – "My Way". A w prezencie dorzucił jeszcze bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" Jacquesa Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny jako śpiewający aktor.

– Po dwóch koncertach mogę stwierdzić, że publiczność "łyknęła" ten repertuar – mówił w Trójce artysta. – Chcę jednak mieć teraz mniej koncertów niż w przeszłości. Wszystko ze względu na gardło. Lekarz powiedział mi, że jeśli chcę śpiewać dłużej, muszę grać mniej koncertów. I tak staram się występować około 12 razy w miesiącu – podkreślił. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym wybrzmiały utwory z najnowszego albumu Michała Bajora. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Michał Bajor
Data emisji: 7.10.2019
Godzina emisji: 11.16

mat. prasowe/kw/mk

Czytaj także

Włodzimierz Korcz: ciężko przekonać Alicję Majewską, że piosenka jest dobra

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 12:02
W audycji Marka Niedźwieckiego pojawił się jeden z najważniejszych duetów polskiej muzyki rozrywkowej – piosenkarka Alicja Majewska i kompozytor Włodzimierz Korcz. Opowiadali oni o swojej nowej płycie "Żyć się chce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Karwan: jestem stworzona do mówienia prawdy w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 13:12
Tym razem Marek Niedźwiecki gościł w studiu radiowej Trójki Anię Karwan, która promuje swój debiutancki album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Niedźwiecki: Zbigniew Wodecki był bardzo inteligentnym człowiekiem i miał świetne poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 10:45
To już dwa lata od kiedy nie ma z nami Zbigniewa Wodeckiego. Muzyka i wokalistę na antenie Trójki w rozmowie z Hirkiem Wroną wspominał Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń