X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rewolucja i gra z czasem w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 15:18
- Wiele rzeczy się zmieniło podczas tych 20 lat mojej pracy na Malcie, także ja sam. I choć w tegorocznym spektaklu znów podejmę temat rewolucji, to będzie on mniej okrutny - mówi Lech Raczak, który po raz ostatni pełni rolę dyrektora artystycznego Malta Festival.
Audio
  • Z Lechem Raczakiem i Jackiem Głombem rozmawia Barbara Marcinik
Zdjęcie ze spektaklu Czas Terroru
Zdjęcie ze spektaklu "Czas Terroru" Foto: fot. mat. promocyjne/Przemek Łyskawa

- Na pierwszej Malcie, jeszcze z Teatrem Ósmego Dnia, na rynku pokazaliśmy spektakl pod tytułem "Mięso", o okrutnej i ślepej rewolucji wykluczonych. Teraz kończę z Maltą i Michał Merczyński zaproponował mi widowisko plenerowe, także na rynku, i znów dotknę tematu teatru rewolucyjnego - powiedział Lech Raczak .

Reżyser, dyrektor artystyczny Malta Festival od 20 lat przyznał w rozmowie z Baszką Marcinik, że od dawna realizuje temat gry z czasem. - Ciągle mam potrzebę, by moją dzisiejszą kondyncję konfrontować albo z historią, albo z perspektywą przyszłą, która być może jest, a może jej nie ma, ale o której trudno zapominać - wyjaśnił.

Jego "Gry z czasem" zamkną poznański festiwal. Wstęp na plenerowy spektakl, który rozpocznie się w sobotę 7 lipca o godz. 22 na Starym Rynku, jest wolny.

Przedstawienie składać się będzie z dwóch części. Ze względu na miejsca poznańskiego Rynku, z którymi przestrzennie i znaczeniowo zwiążą się składowe spektaklu, części nazywać się będą "Odwach" i "Pręgierz".

Na Malta Festival Poznań 2012 oglądać można też trzy spektakle Lecha Raczaka z lat 2007-2010 zrealizowane z legnickim Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej ujęte w rewolucyjny tryptyk : "Dziady", "Marat/Sade" i "Czas Terroru".

- One układają się w pewną opowieść o niemożności dokonania rewolucji czy przegranej rewolucji, a więc trochę o tym, w czym wszyscy żyjemy - opowiada Jacek Głomb , dyr. Teatru Modrzejewskiej.

"Marat/Sade" można zobaczyć dziś - 5 lipca o godz. 19 w poznańskiej Starej Rzeźni;

"Czas Terroru" wystawiony będzie dwukrotnie: 6 lipca o godz. 19 i o godz. 22 w Auli Artis.

Wysłuchaj całej rozmowy oraz kolejnych trójkowych relacji z Malty >>

Czytaj także

Trójka na Malcie, Malta w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 18:48
Przed nami światowa prapremiera opery "Slow Man" Nicolasa Lensa do libretta J. M. Coetzee, akcje azjatyckie i koncert Faith No More nad jeziorem Malta – rozpoczął się 22. Malta Festival w Poznaniu. Malta będzie miała wiele wymiarów. Będzie sporo teatru ale też muzyki i pokazów artystycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azjatyckie Akcje w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 14:59
Co ma Coetzee do opery, jak zmieścić Azję na terenie Wielkopolski i o czym marzy człowiek po 20 latach na Malcie - to wszystko, a także muzyczne, taneczne i książkowe tropy Malta Festival badają dziennikarze Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 milionów Chińczyków w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 06:00
Huang jest jednym z najbardziej popularnych nazwisk na świecie, dzieli je kilkadziesiąt milionów ludzi. Prawdopodobnie większość z nich jest ze sobą spokrewniona. Na Malta Festival będzie można zobaczyć instalację performatywną, fantazję na temat zjazdu wielkiej azjatyckiej "rodziny Huang".
rozwiń zwiń