Starzy wyjadacze i debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 19:15
Kim są przywołanie w tytule "starzy wyjadacze"? To m.in. Eric Clapton, Sting, Mark Knopfler, Carlos Santana, czy wreszcie otwierająca audycję Iron Maiden. Debiutantami zaś, choć w trochę innym kontekście, jest zespół The Heavy Clouds: muzycy tej formacji w niedzielę po raz pierwszy wystąpią na żywo w trójkowym studio im. Agnieszki Osieckiej.
The Heavy Clouds
The Heavy Clouds Foto: mat. promocyjne

Roger Waters 1200.jpg
Nowy-stary Roger Waters i polski rock progresywny

Michał Kirmuć, prowadzący "3 wymiary gitary" w zastępstwie Piotr Barona, przy okazji zapowiedzi tego koncertu, w pierwszej części porozmawiał z gitarzystą The Heavy Clouds, Bartoszem Kanakiem. Dzięki temu wiadomo, że zespół stawia na nowy materiał, a setlista obejmuje sześć utworów z nowej płyty "Life Side Effects" i cztery z poprzedniego albumu "Mind Pollution".


Posłuchaj
49:54 2021_04_24 17_07_37_PR3_3_wymiary_gitary.mp3 The Heavy Clouds i inni (3 wymiary gitary/Trójka)

Niedzielny koncert jest debiutem The Heavy Clouds na trójkowej scenie. – To także dzień premiery naszej drugiej płyty "Life Side Effects", która zawiera dziewięć nowych utworów. Część z nich graliśmy już na koncertach – mówi gitarzysta Bartosz Kanak.

Dlaczego na ten album trzeba było czekać aż cztery lata? – Złożyło się na to wiele rzeczy. Sam materiał mieliśmy gotowy i zmasterowany już w 2019 roku. A potem zaczęło się szukanie wydawnictwa: trochę poocieraliśmy się o polski rynek, były próby zagraniczne – tłumaczy muzyk. – Negocjacje zakończyły się niczym, więc stwierdziliśmy, że nie chcemy czekać dłużej i postanowiliśmy wydać płytę własnym sumptem. Materiał też zaczął nam ciążyć, ograniczać w myśleniu o nowych rzeczach – wyjaśnia.

The Heavy Clouds – Piece Of Trash/TheHeavyClouds


– The Heavy Clouds jest klasycznym power trio i od samego początku taki był zamysł. Kiedy powstała pierwsza płyta, kiedy zaczynaliśmy koncertować, okazało się, że brakuje nam wypełnionego brzmienia. Ale w miarę jak zgrywaliśmy się koncertowo, te braki zniknęły – wspomina Bartosz Kanak. – Cały czas gdzieś przewija się pomysł, żeby może zasilić się jakimś wspierającym muzykiem, ale na razie jest to na etapie planowania. Jak na razie doskonale radzimy sobie we trójkę. To świetny układ, bo prawa demokracji w żaden sposób nie są zachwiane, czyli zawsze jest 2-1 lub 3-0 i nie ma długich negocjacji. I to pomaga w osiąganiu consensusu pod tytułem "robimy dobrą muzykę" – dodaje.

Sting – It's Probably Me (feat. Eric Clapton)/YouTube Video Clip Revival Stories

Lista utworów

 1. IRON MAIDEN – Holy Smoke
 2. STING & ERIC CLAPTON – It's Probably Me
 3. ERIC CLAPTON – Bad Love
 4. THE HEAVY CLOUDS – Water Tastes Like Never Before
 5. THE HEAVY CLOUDS – Piece of Trash
 6. KRUK & WOJTEK CUGOWSKI – Prayer of the Unbeliever (Mother Mary)
 7. TALKING PICTURES – Epilogue (Dla Pauli)
 8. TALKING PICTURES – Zegarek
 9. JEFF HEALEY feat. MARK KNOPFLER – I Think I Love You Too Much

The Heavy Clouds – Water Taste Like Never Before/TheHeavyClouds


W drugiej części programu królowała klasyka – i to do kwadratu. Bo jak inaczej określić sytuację, kiedy Carlos Santana i Jacoby Shaddix grają "Smoke on the Water" Deep Purple? Albo Joe Bonamassa wraz z Jimmym Barnesem interpretują "Lazy" tej samej legendarnej grupy? A jeśli jeszcze do tego dodać ekipę znad Wisły – Lady Pank, Małgorzatę Ostrowską i Acid Drinkers – to określenie "klasyka do kwadratu" wydaje się w pełni uprawnione.

Guitar Heaven: Santana & Jacoby Shaddix do Deep Purple's "Smoke On The Water"/YouTube Santana


Posłuchaj
49:33 2021_04_24 18_07_57_PR3_3_wymiary_gitary.mp3 Klasyka do kwadratu (3 wymiary gitary/Trójka)

Lista utworów

 1. CARLOS SANTANA & JACOBY SHADDIX – Smoke On The Water
 2. LADY PANK – Drzewa
 3. LADY PANK – Pokręciło mi się w głowie (Warszawa'84)
 4. DIRE STRAITS – Your Latest Trick
 5. MAŁGORZATA OSTROWSKA & ACID DRINKERS – Kobra w mojej głowie
 6. JIMMY BARNES & JOE BONAMASSA – Lazy
 7. MAŁGORZATA OSTROWSKA & ACID DRINKERS – Polowania, polowania
 8. SNOWY WHITE – Bird Of Paradise
 9. IRON MAIDEN – Heaven Can Wait

Lazy – Jimmy Barnes & Joe Bonamassa/YouTube Deep Purple Official

***

Tytuł audycji: 3 wymiary gitary
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 24.04.2021
Godziny emisji: 17.07, 18.07

pr

Czytaj także

Największe muzyczne gwiazdy w odsłonie koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 00:05
– Dobrze Państwo wiecie, jak bardzo tęsknię za koncertami. Mam nadzieję, że doczekamy czasu, gdy będziemy mogli w nich uczestniczyć i słuchać wielu niesamowitych muzycznych kolaboracji – rozpoczął "Wieczorny przegląd myśli" Michał Kirmuć i zaprosił na całkowicie koncertowe wydanie programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyczny rock według Michała Kirmucia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:05
Środowe "Trójkowo, rockowo" zawsze oznacza klasyczne rockowe brzmienia, które wybrał dla Państwa Michał Kirmuć. Najnowszą odsłonę audycji zdominował Wojtek Cugowski, który pojawił się aż w trzech zaprezentowanych utworach, oraz twórczość Queen reprezentowana przez polskich artystów i solowe dokonania Kenny'ego Rogersa. Nie zabrakło Guns 'n' Roses, którzy, według najnowszych doniesień, obiecali zagrać w Polsce w 2022 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kirmuć i nieoczywiste utwory z polskiego podwórka

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 11:05
– Dzisiaj będzie sporo polskich wykonawców, aczkolwiek nie takich oczywistych, a może nawet trochę zapomnianych – powiedział Michał Kirmuć, zapraszając na środowe wydanie audycji "Trójkowo, rockowo". Prosto z naszego podwórka zagrali nam m.in. Lech Janerka, De Mono i Chłopcy z Placu Broni, ale nie zabrakło dźwięków zza oceanu. 
rozwiń zwiń