X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Negocjacje Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej w sprawie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 17:24
Theresa May ogłosiła propozycję brytyjskiego rządu, która miała przerwać pat w negocjacjach z Brukselą. Było to powodem rezygnacji Davida Davisa oraz Boris Johnsona.
Audio
  • Negocjacje Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej w sprawie Brexitu
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Dwa lata temu Brytyjczycy podjęli decyzję o opuszczeniu Wspólnoty. 19 marca zeszłego roku został uruchomiony artykuł 50 traktatu o Unii Europejskiej. Traktat ten mówi, że każde państwo członkowskie może zgodnie ze swoimi wymogami konstytucyjnymi podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii. Państwo członkowskie które podjęło decyzję o wystąpieniu zgłasza swój zamiar Radzie Europejskiej, a dalej Unia prowadzi negocjacje i zawiera z tym państwem umowę określającą warunki jego wystąpienia. Jeszcze w piątek  wydawało się, że porozumienie w sprawie Brexitu jest bardzo blisko. Theresa May ogłosiła propozycję brytyjskiego rządu, która miała przerwać pat w negocjacjach z Brukselą. Gabinet brytyjski zgodził się na stanowisko w negocjacjach z Unią Europejską. Miała być stworzona strefa wolnego handlu między Wielką Brytanią i Wspólnotą. Miały być uzgodnione wspólne przepisy dotyczące towarów przemysłowych i rolnych, nowy model celny przyjazny dla biznesu. Była też zgoda  co do  zobowiązań Wielkiej Brytanii względem Irlandii Północnej. Jednak ten program ma kilka słabych punktów oznajmił David Davis - minister ds. Brexitu i złożył rezygnację. Powiedział, że nie może podnosić odpowiedzialności za ten program, nie może go więc przedstawiać i bronić w Parlamencie przed Unią Europejską.  Dziś rezygnację złożył Borys Johnson - minister spraw zagranicznych. Przyszłość porozumienia w sprawie Brexitu stoi pod znakiem zapytania.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 09.07.2018
Godzina emisji: 17:24


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus