X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pustki w Trójce: brzmienie rockowej alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 08:00
Zapraszamy na koncert zespołu Pustki. Usłyszymy ich występ w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej z 29 czerwca 2014 roku.
Barbara Wrońska
Barbara WrońskaFoto: W. Kusiński/PR

Koncertu będzie można posłuchać w niedzielę (7.08) o godzinie 19.05.

Zespół został założony w sierpniu 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą przez gitarzystę Radka Łukasiewicza, perkusistę Grzegorza Śluza i śpiewającego basistę Janka Piętkę.

Jako że próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie “pustkami”, muzycy postanowili tak właśnie nazwać swój zespół. Debiutancka płyta “Studio Pustki” ukazała się w 2001 roku. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka “Patyczak” zyskała status alternatywnego przeboju.

Oprócz regularnych albumów zespół stworzył też muzykę do filmów “Doskonałe popołudnie” w reżyserii Przemysława Wojcieszka, “Marco P. i złodzieje rowerów” w reżyserii Bodo Koxa oraz do radzieckiego, niemego, przedwojennego obrazu “Aelita”, którego reżyserem był Jakow Protazanow. Pustki napisały też muzykę do spektakli “Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, “Osobisty Jezus” i “Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, wszystkie trzy przedstawienia w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

W 2009 roku ukazała się piąta płyta Pustek zatytułowana "Kalambury". Zespół jako teksty wykorzystał wiersze polskich poetów, m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Władysława Broniewskiego, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima.

W lutym 2010 roku grupa zarejestrowała materiał na pierwszy koncertowy album DVD - występ odbył się w ramach Najmniejszego Koncertu Świata w studiu nagraniowym Alvernia Studios w Alwernii koło Krakowa. DVD ukazało się w październiku 2010 roku, a promowała je piosenka "Lugola", do której powstał teledysk wyreżyserowany przez Przemysława Wojcieszka.

Muzycy przyznają, że po piosence "Lugola" zaczęły się radykalne zmiany w brzmieniu grupy. - Już na poziomie sali prób. Każde z nas czuło, że trzeba koniecznie coś zmienić. Strasznie się miotaliśmy, nie wiedzieliśmy, w którą stronę pójść. Walczyliśmy o to, naciągaliśmy nasze możliwości muzyczne i ludzkie do tego, żeby się trochę zmienić. Czasami zmiany są tak blisko, że się ich nie zauważa. Szukaliśmy czegoś bardzo daleko, a potem przyszedł Bartek Dziedzic i powiedział: nie, to się robi bardzo prosto, to wszystko jest waszym zasięgu - mówią artyści.

Najnowsza płyta Pustek nosi tytuł "Safari". Skąd ten tytuł? - Moment wymyślania nazwy płyty jest straszny - mówi Basia Wrońska. - Prowodyrem był Grzesiek, to jego pomysł - dodaje. - Chodziło mi o safari w znaczeniu polowania na lwy. To taka nasza wielka przygoda - wyjaśnia Grzesiek Śluz.

W tej chwili zespół tworzą:

Radek Łukasiewicz - gitary, śpiew
Grzegorz Śluz - perkusja
Barbara Wrońska - śpiew, instrumenty klawiszowe

Płyta, którą podczas koncertu promuje grupa Pustki, nosi tytuł "Safari".

(Trójka, mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA Trójka

Czytaj także

Koncert niesamowitych bułgarskich braci bliźniaków w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 21:00
W Dniu Dziecka radiowa Trójka zaprosiła na muzyczne spotkanie z pianistą i klarnecistą Konstantinem Wladigeroffem oraz jego bratem, trębaczem Alexandrem. Gościem specjalnym koncertu był Krzesimir Dębski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły Bo Saris w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 21:00
Bo Saris już został okrzyknięty przez brytyjską prasę mianem "soulowej sensacji”, a zapowiadające debiutancką płytę "Gold" utwory "Little Bit More" i "The Addict" podbijają listy przebojów w Belgii, Holandii, Danii i Wielkiej Brytanii. Młody Holender w erze auto-tune’a na nowo przywraca wiarę w sztukę wokalną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót legendy. Illusion znów mocno zagrali

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 21:00
Illusion, ikona polskiej sceny rockowej lat dziewięćdziesiątych, powraca po latach nieobecności z nowym albumem.
rozwiń zwiń