Koncert Finalistów 17. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 15:00
Finał 17. Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" (22-29.09.2014) to spotkanie ze znakomitymi artystami, dla których poetka była i jest ważną inspiracją. 28 września w Trójce transmitowaliśmy Koncert Finałowy Konkursu.
Koncert prowadziła Magdalena Smalara
Koncert prowadziła Magdalena Smalara Foto: Jacek Konecki/ PR

Na koncert zaprosiliśmy w niedzielę (28 września) od godz. 20.05.

W jury oceniającym dziesięcioro uczestników zasiadł m.in. kompozytor i wieloletni przyjaciel poetki - Zygmunt Konieczny . To było prawdziwe święto dla miłośników piosenki Agnieszki Osieckiej.

Odbywający się w ramach Festiwalu Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej” rozstrzygnął się w trakcie Koncertu Finałowego, transmitowanego przez Program III Polskiego Radia (28.09.2014, godz. 20.00). Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka, Wiktor Zborowski wybierało swoich faworytów spośród dziesięciorga finalistów. Z interpretacjami utworów poetki wystąpili: Jakub Blokesz, Marta Chyczewska, Ewa Jakubowicz, Piotr Kosewski, Katarzyna Lassak, Irena Melcer, Martyna Sojka, Mateusz Weber, Agata Zakrzewska, Dorota Zygadło. Akompaniował zespół pod kierownictwem Jakuba Lubowicza .
Werdykt jury został ogłoszony podczas Koncertu Galowego w Teatrze Palladium (29.09.2014). Tego wieczoru odbyła się także premiera recitalu "Zoo" z piosenkami Agnieszki Osieckiej w mistrzowskim wykonaniu Katarzyny Groniec z zespołem. To złożony w całości z tekstów poetki, liryczny i dramatyczny spektakl muzyczny, w którym usłyszymy interpretacje takich utworów jak m.in. "Wielka woda", "Kokaina", "Ja nie chcę spać".

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.prasowe, mp)

Zobacz więcej na temat: Agnieszka Osiecka Trójka

Czytaj także

W Trójce Agnieszka Osiecka "prawie zemdlała ze szczęścia"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 19:46
To był jeden z najbardziej pamiętnych występów w radiowej Trójce. 18 września 1993 roku w studiu M1 przy Myśliwieckiej 3/5/7 pojawiła się plejada gwiazd polskiej piosenki z Agnieszką Osiecką w roli głównej. Koncert zatytułowano "Kobiety mojego życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: mama miała gust nieuczesany

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 15:29
Wielkimi krokami zbliżają się przesłuchania do kolejnej edycji konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej". - Może wrócą do łask bardziej znane kompozycje z tekstami mamy - mówi w rozmowie z Markiem Niedźwieckim Agata Passent.
rozwiń zwiń