X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

30-lecie pracy Tomka Wachnowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 17:43
Autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Autor i wykonawca słynnych "Śniegowic" i piosenki do Asterixa - "Ona nie widzi mnie". Tomek Wachnowski wystąpił w Trójce ze specjalnym koncertem z okazji 30-lecia pracy na estradzie.
Koncert Tomasza Wachnowskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Koncert Tomasza Wachnowskiego w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Jacek Konecki/PR

Tomek Wachnowski wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej 7 grudnia (niedziela) o godz. 20.00.

Koncert "Z trzydziestką na karku" w studiu im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na antenie radiowej "Trójki" 7 grudnia, to najważniejszy w 2014 roku akcent 30-lecia pracy artystycznej Tomka Wachnowskiego.

Wystąpili w nim, obok prowadzącego Artura Andrusa, Elżbieta Adamiak, Grażyna Auguścik, Marcin Daniec i Krzysztof Ścierański. Drogi każdego z tych artystów i Tomka Wachnowskiego przecinały się wielokrotnie i w sposób znaczący, a w czasie tego koncertu można się było o tym przekonać. Materiał z koncertu zostanie niebawem wydany na DVD, a małe fragmenty, nieemitowane na antenie, udostępniamy jako przedsmak całości.

Tomek Wachnowski bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Konstantym Plewickim, Markiem Wierzchuckim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem, Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi.

Na mapie jego kariery równie ważne są Warszawa, Kraków, Opole, Olsztyn, Chicago, Pekin, Dublin, Ateny czy Śniegowice, które najprawdopodobniej nie występują na żadnej mapie, ale często można spotkać ludzi, którzy noszą je w sercu.

Wydał 5 płyt: "Śniegowice", "Właśnie tak" , "Dla bogaczy pogoda", "Lubię te piosenki" i "Ludzie lubią mieć". Jego piosenki można znaleźć na składankach "Krainy Łagodności" wydawanych przez EMI i serii "Gitarą i Piórem" wydawanej przez Polskie Radio.

Jego piosenka pt. "Znaki na niebie" śpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Badacha znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Ławeczka", w 2006 roku ukazała się płyta pod tym samym tytułem, wyprodukowana przez Tomka i Miłosza Wośko, na której jego piosenki wykonuje Iwona Loranc. Piosenkę "Most między nami" z jego tekstem do filmu "6 dni strusia" śpiewała Katarzyna Cerekwicka, a napisaną wspólnie z Piotrem Rubikiem "Najdalszą z gwiazd" w angielskiej wersji duet Georginia i Jose Cura.

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka