Napiórkowski i Lesicki zagrają przy Myśliwieckiej

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 16:59
Czy gitara klasyczna może zaczarować słuchacza? Może, jeśli za struny szarpią Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. To będzie magiczny koncert. Zapraszamy.
Artur Lesicki i Marek Napiórkowski
Artur Lesicki i Marek NapiórkowskiFoto: mat. prom./Rafał Masłow

Klasycznie, klimatycznie, bez zbędnego patosu. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki na Trójkowej scenie zagrają utwory ze swojej najnowszej płyty "Celuloid". Zapraszamy 15 stycznia o godzinie 19.05.

Nowa płyta gitarzystów to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki  filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki to czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa - po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie. Zrobili to w wymarzonej formule w pełni ukazując swoją wirtuozerię.

W muzyce, która stworzyli, nawiązują do twórczości: Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu "Celuloid".

(mat. prom./pkur/ei)

Czytaj także

Napiórkowski i Lesicki grają Komedę: to nie są covery

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 17:47
- Gramy polską muzykę filmową, ikoniczne utwory mistrzów tego gatunku - mówi Marek Napiórkowski o płycie z kompozycjami m.in. Andrzeja Kurylewicza, Tomasza Stańki czy Wojciecha Kilara, zagranymi na dwie gitary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski: to pierwsze takie spotkanie...

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 18:20
- Mogłem sięgnąć po standardy jazzowe, znane piosenki. Ale wybór padł na polskie ikoniczne utwory - mówi słynny polski gitarzysta o muzyce ze swojej nowej płyty pt. "Celuloid".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Pospieszalski Quartet w Dwójce. Koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 14:00
29 kwietnia Program Drugi PR i Fundacja Jazzarium zapraszają do Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego na kolejną odsłonę cyklu "Światowa Scena Jazzu".
rozwiń zwiń