Grupa Obrasqi z premierą debiutanckiej płyty "Dopowiedzenia" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 20:00
- Dokładnie trzy lata temu, 15 sierpnia, mój głos po raz pierwszy zabrzmiał "W tonacji Trójki", graliśmy już wtedy razem z Arturem i Jarkiem (...) Dziś jak to mówię, aż cała drżę – przyznała podczas koncertu Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu. W niedzielę 15 sierpnia Program 3 Polskiego Radia zaprosił na transmisję premierowego koncertu grupy OBRASQi. Trio wykonało autorskie kompozycje, które znalazły się na ich debiutanckim albumie zatytułowanym "Dopowiedzenia".

Płyta zawiera dwanaście przestrzennych kompozycji. Wszystkie z nich zostały osadzone gdzieś pomiędzy rockiem, indie popem i art progresją. Zespół sięga zarówno po instrumenty akustyczne, jak i nowoczesne popowe brzmienia elektroniczne. Obok singlowych, krótkich utworów, w dorobku grupy można odnaleźć również rozbudowane, wielominutowe kompozycje. Niezależnie od odsłony utwory łączy kobiecy głos wokalistki. 

– Płyta zaczyna się mrocznie, to jest taki zabieg eksperymentalny. Na środku jest utwór instrumentalny "Fenix" i potem płyta staje się coraz jaśniejsza tekstowo i brzmieniowo. Kończymy pozytywnym trochę sentymentalnym utworem "Iskierki" – opowiadała na początku wakacji Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Spotkanie z grupą OBRASQi to nie lada gratka dla miłośników niebanalnych i nastrojowych brzmień. Na polskiej scenie muzycznej zespół działa od 2019 roku. To właśnie wtedy, dzięki piosence "Dopowiedzenia", dali się poznać szerokiej publiczności

Posłuchaj
51:06 2021_08_15 19_07_51_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 "Cisza głośno gra" – pełen emocji występ grupy OBRASQi z premierowym materiałem z płyty "Dopowiedzenia" (Koncert w Trójce)

 

Trójka Żąda Debiutów Monika Obrasqi 1200.jpg
Monika Dejk-Ćwikła o pracy nad debiutanckim albumem formacji OBRASQi

Zespół OBRASQi występuje w składzie:

  • Monika Dejk-Ćwikła – śpiew, gitara basowa i teksty,
  • Artur Wolski – gitary, klawisze, looper,
  • Jarosław Bielawski – perkusja.

Koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki w niedzielny wieczór (15 sierpnia), a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 

(materiały prasowe/zch)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA muzyka hp

Czytaj także

Czułe granie Piotra Salaty w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 07:56
Muzyka to jego życie, a jego znakiem rozpoznawczym jest styl i wokalna elegancja. Piosenki, które tworzy, pozostają z nami i zmuszają, by wracać do nich jak do ulubionych książek. Piotr Salata zaśpiewał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielny wieczór (25 lipca). Przeżyjmy to jeszcze raz! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rockowa prostota i elegancja. The Suits na żywo w Trójce! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 20:00
The Suits to zespół, który, tak jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostych, sprawdzonych i udanych rozwiązaniach. Grające mocnego rocka "Garnitury" wystąpiły w niedzielę 18 lipca na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Koncert można było usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Trójkowym Facebooku, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert w Trójce w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: Damian Ukeje śpiewa Baczyńskiego [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 20:15
77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Trójka uczciła m.in. wyjątkowym koncertem Damiana Ukeje, który zinterpretował poezję K.K. Baczyńskiego. – Czytałem jego wiersz "Dłoń" i w mojej głowie pojawiła się, jakby sama z siebie, muzyka. Można powiedzieć, że to była wręcz metafizyczna sytuacja – mówi wokalista. Ten utwór również zabrzmiał podczas koncertu.
rozwiń zwiń