Rock, miłość i rodzina. Closterkeller w studiu im. A. Osieckiej [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2022 19:05
Grają od ponad 30 lat i są legendą polskiej sceny rockowej. W niedzielę, 16 stycznia, zespół Closterkeller po raz kolejny wystąpił w koncertowym studiu Trójki – tym razem w wyjątkowo miłosnej odsłonie.

Warszawska grupa Closterkeller powstała pod koniec lat 80. Od tamtego czasu przez jej skład przewinęło się wielu muzyków, ale przy mikrofonie niezmiennie stoi charyzmatyczna Anja Orthodox. Mroczna nowofalowa muzyka z elementami rocka gotyckiego i tajemniczymi, poetyckimi tekstami utworów w krótkim czasie przysporzyła grupie grona wiernych fanów.

Closterkeller ma w dorobku 10 albumów studyjnych opatrzonych "kolorowymi" tytułami: m.in. "Purple", "Blue", "Violet" i "Viridian". Ostatni z nich ukazał się w 2017 roku. Zespół wydał też pół tuzina płyt koncertowych, co ma szczególnie znaczenie, ponieważ wśród fanów jest dość powszechna opinia, że na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż w studiu nagrań.

Grupa kilkukrotnie już koncertowała w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Podczas obecnego koncertu Anja próbowała policzyć ile tych występów było: ostatecznie, po konsultacjach z Rollem okazało się, że były cztery pełne (włączając ten 16 stycznia) plus jeden "składankowy". Jeden z nich, akustyczny, został nawet wydany w 2000 roku na albumie "Fin de siècle".

Koncert, który się odbył w niedzielę, 16 stycznia, miał specyficzną formę spektaklu muzycznego, którego tematem przewodnim była miłość. Closterkeller zagrał w składzie: Anja Orthodox (wokal), Michał "Rollo" Rollinger (klawisze i gitara akustyczna), Michał Jarominek (gitary), Krzysztof Najman (gitara basowa) i Adam Najman (perkusja). Warto przy okazji zaznaczyć, że dwaj ostatni muzycy to ojciec i syn, a Adam jest na dodatek dzieckiem wokalistki Anji Orthodox, co dodaje koncertowi rodzinnej atmosfery i wzmacnia emocjonalny przekaz tego koncertu.

Czytaj także

Closterkeller z "Bordeaux" jeszcze raz w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 20:00
To była muzyczna podróż w czasie – dokładnie do 2011 roku. W Programie 3 Polskiego Radia ponownie zaprosiliśmy my do wysłuchania koncert grupy Closterkeller z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół Anji Orthodox zagrał wówczas premierowo utwory z albumu "Bordeaux".
rozwiń zwiń

Czytaj także

TSA i Andrzej Nowak na Trójkowej scenie [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 20:00
Niepodrabialne brzmienie gitary zmarłego 4 stycznia Andrzeja Nowaka można było usłyszeć w niedzielny wieczór w Trójce. Zaprezentowaliśmy nagranie koncertu zespołu TSA, który zagrał w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 1998 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powroty do przeszłości. Republika, Andrzej Zaucha i Closterkeller w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 13:00
W tej audycji "Nasza tonacja" prowadzący środowe wydanie Michał Kirmuć powracał do muzycznej przeszłości i to częściej niż zazwyczaj. Było ku temu kilka powodów – odnalezienie w czeluściach archiwum Polskiego Radia koncertowej wersji utworu grupy Republika, 73. rocznica urodzin Andrzeja Zuchy oraz zbliżający się wielki krokami Trójkowy koncert Closterkeller.
rozwiń zwiń