Koncert Włodka Pawlika - wideo i zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 17:00
Wybitny kompozytor i pianista jazzowy wystąpił z niezwykłym repertuarem, inspirowanym poezją Jarosława Iwaszkiewicza.
Zapis wideo koncertu, który odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 22 maja br., znajduje się w boksie "Wideo" z prawej strony. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Koncert związany z promocją nowego albumu Włodka Pawlika 'Struny na Ziemi' inspirowanego twórczością Jarosława Iwaszkiewicza. Obok Włodek Pawlik Trio wystąpili śpiewający Lora Szafran i Marek Bałata oraz recytujący Robert Więckiewicz. Na instrumentach perkusyjnych artystom towarzyszył kongista Mikołaj Wielecki.

Gospodarzem wieczoru był Mariusz Owczarek.

/

Pawlik napisał muzykę do ośmiu wierszy wybranych z tomów poetyckich pochodzących z różnych okresów życia i twórczości Iwaszkiewicza: "Ciemne ścieżki", "Lato 1932", "Mapa pogody" i "Muzyka wieczorem". 

Inspiracją dla muzyka była mijająca w tym roku 31. rocznica śmierci pisarza.

Na koncertach pianiście towarzyszą: Paweł Pańta na kontrabasie i Cezary Konrad na perkusji. 


Laureat wielu konkursów

Włodek Pawlik mieszka w swoim domu pod Warszawą, gdzie wraz z małżonką Jolą, wspierającą z poświęceniem każdy krok jego kariery, znajdują chwilę wytchnienia od wielkomiejskiego gwaru.

W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych.

Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in: Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Duknierce (Francja) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych w Monaco.

Włodek Pawlik to również twórca muzyki filmowej, teatralnej, słuchowisk radiowych, a także dzieł symfonicznych, wokalnych i oprawy do baletu współczesnego. Jest autorem muzyki do obsypanych nagrodami filmów "Wrony" i "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej oraz do filmu "Rewers" w reżyserii Borysa Lankosza (Złote Lwy na 34 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni).

W roku 2008 skomponował i nagrał w towarzystwie legendarnego trębacza Randy Breckera suitę jazzową "Tykocin", która przez recenzentów muzycznych  "Rzeczypospolitej" i "Gazety Wyborczej" uznana została za "jazzową płytę roku".

Więcej na stronie wlodekpawlik.com