Muzyczne hołdy dla wielkich tekściarzy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 00:05
Stanisław Soyka z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz zmontowany przez Janka Młynarskiego zespół wykonujący utwory z tekstami jego ojca - Wojciecha, to dwa wspaniałe trójkowe koncerty, które przypomnimy 19 lipca.
Stanisław Soyka
Stanisław Soyka Foto: PR/W. A. Jurzyk

STANISŁAW SOYKA
"...Tylko brać. Osiecka znana i nieznana" to podróż w niebanalny, wyidealizowany świat finezji i interpretacyjnych niuansów. To też ukłon w stronę tak nieskazitelnych wartości jak przyjaźń czy miłość ale i wyraz głębokiego szacunku wobec ponadczasowych trendów.
- Kiedy jeszcze Agnieszka była wśród nas, nie przypuszczałem, że kiedykolwiek ośmielę się dla niej komponować... - przyznawał Stanisław Soyka . Wszystko zaczęło się w październiku 2009 roku. W Teatrze ROMA podczas koncertu galowego "Pamiętajmy o Osieckiej" wystąpił Stanisław Soyka z zespołem. Termin koncertu zbiegł się z premierą antologii Agnieszki Osieckiej w postaci dwóch grubych tomów wierszy. Stanisław Soyka postanowił skomponować muzykę do tych wierszy, które nie były dotąd śpiewane. Owocem tej pracy jest niezwykła monografia Agnieszki Osieckiej "nieznanej".
Z tym repertuarem Soyka wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 6 marca 2011 .


MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI

Ten projekt to zarówno hołd, jak i nowe spojrzenie na twórczość niezwykłego artysty, jakim jest Wojciech Młynarski .
Perkusista Janek Młynarski do współpracy przy płycie "Rebeka nie zejdzie dziś na kolację" zaprosił: Gabę Kulkę, Piotra Zabrodzkiego, Kubę Galińskiego, Mariana Wróblewskiego, Wojtka Traczyka i Manolo Albana Juareza.
Wspólnie nagrali kilka porywających piosenek z repertuaru ojca Janka.

Koncert w Trójce, w nieco zmienionym składzie, gdyż zamiast Gaby Kulki wystąpiła Natalia Grosiak znana m.in. z Mikromusic, odbył się 20 marca 2011 .

 

Na powtórki tych dwóch niezwykłych koncertów zapraszamy w nocy ze środy na czwartek (18/19 lipca) między północą a 2.

 

 

Dowiedz się także, jak powstawały piosenki Wojciecha Młynarskiego od samego autora i poznaj - sięgające XIX stulecia - losy utalentowanego rodu Młynarskich .