X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczne hołdy dla wielkich tekściarzy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 00:05
Stanisław Soyka z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz zmontowany przez Janka Młynarskiego zespół wykonujący utwory z tekstami jego ojca - Wojciecha, to dwa wspaniałe trójkowe koncerty, które przypomnimy 19 lipca.
Stanisław Soyka
Stanisław Soyka Foto: PR/W. A. Jurzyk

STANISŁAW SOYKA
"...Tylko brać. Osiecka znana i nieznana" to podróż w niebanalny, wyidealizowany świat finezji i interpretacyjnych niuansów. To też ukłon w stronę tak nieskazitelnych wartości jak przyjaźń czy miłość ale i wyraz głębokiego szacunku wobec ponadczasowych trendów.
- Kiedy jeszcze Agnieszka była wśród nas, nie przypuszczałem, że kiedykolwiek ośmielę się dla niej komponować... - przyznawał Stanisław Soyka . Wszystko zaczęło się w październiku 2009 roku. W Teatrze ROMA podczas koncertu galowego "Pamiętajmy o Osieckiej" wystąpił Stanisław Soyka z zespołem. Termin koncertu zbiegł się z premierą antologii Agnieszki Osieckiej w postaci dwóch grubych tomów wierszy. Stanisław Soyka postanowił skomponować muzykę do tych wierszy, które nie były dotąd śpiewane. Owocem tej pracy jest niezwykła monografia Agnieszki Osieckiej "nieznanej".
Z tym repertuarem Soyka wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 6 marca 2011 .


MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI

Ten projekt to zarówno hołd, jak i nowe spojrzenie na twórczość niezwykłego artysty, jakim jest Wojciech Młynarski .
Perkusista Janek Młynarski do współpracy przy płycie "Rebeka nie zejdzie dziś na kolację" zaprosił: Gabę Kulkę, Piotra Zabrodzkiego, Kubę Galińskiego, Mariana Wróblewskiego, Wojtka Traczyka i Manolo Albana Juareza.
Wspólnie nagrali kilka porywających piosenek z repertuaru ojca Janka.

Koncert w Trójce, w nieco zmienionym składzie, gdyż zamiast Gaby Kulki wystąpiła Natalia Grosiak znana m.in. z Mikromusic, odbył się 20 marca 2011 .

 

Na powtórki tych dwóch niezwykłych koncertów zapraszamy w nocy ze środy na czwartek (18/19 lipca) między północą a 2.

 

 

Dowiedz się także, jak powstawały piosenki Wojciecha Młynarskiego od samego autora i poznaj - sięgające XIX stulecia - losy utalentowanego rodu Młynarskich .