X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Stankiewicz i Janusz Strobel zagrali w Trójce - zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 20:05
On - wybitny gitarzysta i kompozytor, ona - jazzowa wokalistka młodego pokolenia. Efekty ich współpracy usłyszeliśmy na antenie Trójki
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

Koncert odbył się 14 października o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany na antenie Trójki.

Ciekawe barwy głosu są niezwykle charakterystyczne i chętnie zapamiętywane przez słuchaczy. Taką właśnie barwę ma – Anna Stankiewicz. Jej ciepłego głosu po prostu chętnie się słucha. Doskonale interpretuje piosenki Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, a ta interpretacja łączy słowa z muzykalnością piosenkarki, muzykalnością, która jest uzasadniona tym, że Anna jest doskonale wykształcona muzycznie. Możliwość koncertowania wspólnie z niezwykle wybitnymi i lubianymi polskimi muzykami: Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim i Januszem Stroblem, pozwala młodej artystce prezentować swój repertuar na najwyższym światowym poziomie.

Zobacz kto jeszcze zagrał w Trójce i obejrzyj wideo z koncertów >>>

Pisząc o Januszu Stroblu, nie możemy pominąć faktu, że jego kompozycje, poza muzyką dla potrzeb różnych filmów, sztuk w teatrach oraz piosenek do tekstów Jonasza Kofty, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego i Magdy Czapińskiej obejmują tworzenie muzyki na gitarę klasyczną. Są to głównie kompozycje dla wykonawców, którzy przedstawiają swoje utwory solo albo z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. W pełni obraz twórczości Jana Strobla oddają chyba tylko dziesiątki nagranych płyt, mnóstwo przebojów śpiewanych przez znanych i lubianych wykonawców, zapierające dech kompozycje i aranżacje muzyki instrumentalnej.

  

Efekty współpracy tego duetu usłyszeliśmy 14 października. Muzycy wystąpili w składzie: Anna Stankiewicz - wokal, Andrzej Jagodziński - piano, akordeon, Czesław Bartkowski - perkusja. Adam Cegielski - kontrabas. Mariusz Mielczarek - sax. Adam Lewandowski - instr. perk. Janusz Strobel - gitara.


(źr. januszstrobel.pl)