Tomek Makowiecki w Trójce. Obejrzyj wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 21:00
Tomek Makowiecki zagrał na koncercie w Trójce utwory z wydanej na początku października płyty "Moizm".
Tomek Makowiecki
Tomek MakowieckiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Koncert  odbył się w sobotę 30 listopada 2013 r. o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Makowiecki nagrywał płytę "Moizm" w chacie na Kaszubach. Przez dwa tygodnie razem z zepołem stworzyli kilkanaście godzin muzyki. Z tego materiału wybrał najciekawsze fragmenty, które później opracował. Dopieszczanie muzyki zajęło mu trzy lata.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Teksty napisali jego przyjaciele. Wśród nich Marek Jałowiecki (znany z formacji Delons i Generał Stilwell) i Graftmann (Graftmann, Miss Polski), który napisał teksty po angielsku.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Makowiecki mówi, że jego najnowsza płyta miała być: świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista. Tak jak credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989 roku “Wyznanie Moizmu”, które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

"Vena Amoris" Anity Lipnickiej w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 11:00
Anita Lipnicka wystąpiła w Trójce z okazji premiery albumu "Vena Amoris". Wyjątkowy nastrój podczas koncertu wprowadziły instrumenty, nadające piosenkom vintage'owe brzmienia, m.in. pedal steel, banjo, czy wibrafon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 21:00
Fundacja Piosenkarnia Anny Treter już po raz szósty organizuje Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia", który odbywa się w ramach Festiwalu Twórczości Korowód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroakustyczna transkrypcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 16:00
W 80. urodziny jednego z najwybitniejszych kompozytorów współczesnych w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowaliśmy elektroakustyczną transkrypcję utworów muzyki filmowej Krzysztofa Pendereckiego. Na scenie pojawił się duet An On Bast/Maciej Fortuna.
rozwiń zwiń