Niezwykły koncert Mieczysława Szcześniaka i AudioFeels

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 21:00
Zapraszamy do obejrzenia występu Mieczysława Szcześniaka z towarzyszeniem zespołu AudioFeels. Wokaliści tej formacji w niezwykły sposób, wykorzystując własne głosy, imitują instrumenty.
Mieczysław Szcześniak i AudioFeels
Mieczysław Szcześniak i AudioFeelsFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio


Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć zarówno przeboje Mietka Szcześniaka, jak i utwory zespołu AudioFeels w nowych aranżacjach.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Mieczysław Szcześniak to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt - solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje "Dumka na dwa serca" (w duecie z Edytą Górniak), "Przytul mnie mocno", "Zaczekam", "No co ty na to?", "Spoza nas", " O niebo lepiej", "Twoja miłość", czy "Kocham" na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca "Bursztynowego Słowika" i wielu innych cennych nagród.

Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

AudioFeels to z kolei przedstawiciele stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie ludzkiego głosu. Dlatego w wykonywanych utworach można usłyszeć trąbki, gitarę basową i elektryczną, perkusję i instrumenty smyczkowe.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Grupa koncertowała m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Monaco. Zdobyła też najwyższe nagrody na międzynarodowych festiwalach w Lisku i Nowym Jorku. W Polsce zespół był nominowany do nagrody "Fryderyki" w kategorii "Nowa twarz fonografii" oraz "Zespół roku" podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół wydał trzy płyty CD oraz jedną DVD. Najnowszym wydawnictwem jest płyta "Świątecznie" która zawiera najpiękniejsze polskie kolędy i zagraniczne utwory świąteczne. Album swoją premierę miał 4.12.2013 r.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(gs, materiały prasowe)

Czytaj także

Tomek Makowiecki w Trójce. Obejrzyj wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 21:00
Tomek Makowiecki zagrał na koncercie w Trójce utwory z wydanej na początku października płyty "Moizm".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matt Dusk na koncertowy jubileusz Trójki (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 20:00
Jazzowy wokalista, nazywany następcą Franka Sinatry, wystąpił w Muzycznym Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. Jego koncert, podczas którego promował najnowszy album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook", uświetnił 25-lecie koncertów w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastrojowy koncert Moniki Borzym

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 21:00
Jak zza fortepianu w warszawskiej szkole muzycznej trafić w objęcia największych współczesnych jazzmanów? Kiedy Monika Borzym o tym opowiada, rzecz wydaje się najprostsza na świecie. Młoda i utalentowana wokalistka jazzowa, która dzieli swój czas między Polskę i USA, wystąpiła na scenie Trójki.
rozwiń zwiń