Trójkowy Karp 2014, czyli "Duża Ryba" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 16:54
Od 22 lat Trójka wspiera potrzebujących, pozyskując środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. Tegoroczna wersja "Karpia” nosi tytuł "Duża Ryba”. Piosenka znalazła się na specjalnej płycie "Święta bez granic 2014”.
Audio
  • Dziennikarze Trójki wspominają nagrywanie Karpia 2014 (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dziennikarze Trójki podczas nagrania piosenki
Dziennikarze Trójki podczas nagrania piosenkiFoto: W.Dorosz/Trójka

W tym roku, pod hasłem "Święta bez granic", Trójka będzie wspierać podopiecznych Fundacji "Nasze Dzieci" przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Międzylesiu pod Warszawą.
"Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku - idą święta!" - śpiewają już od 15 lat dziennikarze Trójki. Nie inaczej jest w tym roku - w ramach akcji "Święta bez granic" w studiu nagraniowym Programu 3 powstała nowa wersja tej piosenki. I - jak zwykle brawurowo - wykonali ją Przyjaciele Karpia, czyli radiowcy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

W partiach solowych wystąpili: Katarzyna Borowiecka, Halina Wachowicz, Artur Andrus, Kuba Strzyczkowski, Piotr Baron, Marek Niedźwiecki, Piotr Bukartyk i Wojciech Mann, a także zespół Przyjaciół Karpia.

Autorem tegorocznej muzyki jest Łukasz Borowiecki, a słowa napisali Artur Andrus i Piotr Bukartyk. Muzykę refrenu napisał Wojciech Kaleta, a słowa refrenu Kuba Strzyczkowski.

"Dużą Rybę" nagrali:

  • Łukasz Poprawski – saksofon tenorowy, flet, klarnet, fagot
  • Filip Jaślar – skrzypce
  • Piotr Wrombel – fortepian
  • Krzysztof Kawałko – gitara
  • Łukasz Borowiecki – kontrabas, dzwonki
  • Paweł Żejmo – perkusja
  • Wojciech Stec – janczary

Aranżacja, produkcja muzyczna – Łukasz Borowiecki

Piosenka znalazła się na specjalnej płycie "Święta bez granic 2014", którą kupić można w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7 oraz internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl.

Więcej informacji o akcji na stronie:

www.swietabezgranic.pl>>>

(ei/fbi)

Czytaj także

Już jest "Karp Story 2013". Zobacz teledysk!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:10
- Wszyscy ćwiczyli od rana do wieczora. Zmagali się z głoskami dźwięcznymi, bezdźwięcznymi, ze skomplikowaną linią melodyczną. Przez wiele dni pracowali w pocie czoła , aby powstała piosenka Przyjaciół Karpia – opowiada Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta bez granic: Trójka zebrała 345 346 zł dla dzieci z autyzmem!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 12:00
289 300 zł uzyskaliśmy dzięki świątecznym licytacjom. 31 stycznia zakończyła się akcja smsowa Fundacji SYNAPSIS (nr 73 565), dzięki niej udało się zebrać 92 868 zł. 56 046 zł z tej kwoty to dochód z SMS-ów charytatywnych, które można było wysyłać podczas Trójkowych licytacji i audycji.
rozwiń zwiń