Płyta "Tomasz Beksiński - In Memoriam" pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 16:00
W poniedziałek 2 lutego 2015 ukaże się niezwykłe wydawnictwo "Tomasz Beksiński - In Memoriam" z utworami, które lubił i grał w Programie 3 ten niezapomniany dziennikarz muzyczny i tłumacz.
Fragment okładki płyty Tomasz Beksiński - In Memoriam
Fragment okładki płyty "Tomasz Beksiński - In Memoriam"Foto: mat.promocyjne

Płytę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia, a patronatem opatrzyła ją Trójka, która w dniu premiery poświęci albumowi i jego bohaterowi wiele miejsca na antenie.
Krążek "Tomasz Beksiński - In Memoriam" dedykowany jest dziennikarzowi Programu 3 Polskiego Radia, felietoniście, wielkiemu pasjonatowi muzyki i filmu, a wreszcie znanemu tłumaczowi. Na album składają się utwory ulubionych artystów Tomka, m.in. The Sisters Of Mercy, Lacrimosa, Marillion, The Alan Parsons Project, Jethro Tull oraz polskich wykonawców - grup  Closterkeller i Collage. Album otwiera fragment "Neon Mariners" zespołu The Legendary Pink Dots, który był sygnałem jego audycji "Trójka pod Księżycem", a zakończenie płyty stanowi utwór "Stationary Traveller" grupy Camel - kompozycja, którą pożegnał się ze słuchaczami w nocy z 11 na 12 grudnia 1999 r.

Ostatnia audycja Tomasza Beksińskiego. "Nie wiadomo, co się wydarzy…"

''Tomasz Beksiński odszedł tragicznie 24 grudnia 1999 r. Miał zaledwie 41 lat.

Wyboru nagrań na dedykowaną mu płytę dokonali dziennikarze Trójki i sympatycy jego programów. - Tomka spotykałem prawie wyłącznie w radiu na Myśliwieckiej - wspomina Marek Niedźwiecki. - Kiedy ja kończyłem piątkową "Tonację Trójki", mijaliśmy się na antenie. Tomek zaczynał "Muzyczną Pocztę UKF". Przychodził zawsze wcześniej. Była więc chwila rozmowy o muzyce… - dodaje dziennikarz Trójki, który opowiadał o Tomku i poświęconej mu płycie w bloku "Do południa".

Posłuchaj, co o płycie "Tomasz Beksiński - In Memoriam" mówi Marek Niedźwiecki >>>

Tego samego dnia o godz. 18.15 Trójka przypomni reportaż "Romantycy muzyki rockowej" Ireneusza Białka. - Audycje Tomasza Beksińskiego były bardzo ważnymi chwilami w życiu moim, Joanny, Grzegorza, Kuby i pewnie w życiu wielu innych ludzi. Wszyscy w napięciu słuchaliśmy każdego wypowiadanego przez Tomka słowa i od niego uczyliśmy się muzyki. My - jego słuchacze chcemy powiedzieć o tym, co pozostało w naszych sercach z tych spotkań. Zawsze pozostaniemy przecież romantykami muzyki rockowej - zachęca do wysłuchania reportażu jego autor.

"Beksińscy" w "Z najwyższej półki" w Trójce. Zapraszamy do słuchania>>>
"Tomasz Beksiński - In Memoriam" została płytą tygodnia w Trójce i nagrania z niej będą emitowane na antenie od 2 do 6 lutego.
Album będzie można kupić w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7 i w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz dobrych sklepach płytowych.