Trójkowa majówka w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 12:37
2 maja w sopockiej PGS otworzyliśmy wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", a na Kulturalnej Plaży powstało plenerowe studio.
Wszystkich, którzy w majowy weekend odwiedzą Trójmiasto, zapraszamy na Kulturalną plażę Trójki w Sopocie
Wszystkich, którzy w majowy weekend odwiedzą Trójmiasto, zapraszamy na Kulturalną plażę Trójki w SopocieFoto: E. Iwanicka/ PR

Sopot to miasto szczególne dla Trójki - we wrześniu 2013 r., u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino, otwarty został Plac Radiowej Trójki. Z kolei rok temu - również podczas majówki - swoją działalność rozpoczęła Kulturalna Plaża Trójki.
Program 3 od lat współpracuje również z wieloma sopockimi instytucjami kulturalnymi - Sceną Kameralną Teatru Wybrzeże, Dworkiem Sierakowskich, Muzeum Sopotu, Zatoką Sztuki a wreszcie Państwową Galerią Sztuki (Plac Zdrojowy 2).

To właśnie stąd w sobotę 2 maja nadana została "Markomania", czyli autorska audycja Marka Niedźwieckiego. Wzięła w niej udział również Barbara Marcinik, która relacjonowała wernisaż wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".

Wystawa "Trójka w obrazach..." otwarta w Sopocie>>>

Przypomnijmy - tematem kalendarza na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym >>>
Po południu radiowa ekipa przeniosła się na Kulturalną Plażę Trójki przy Teatrze Atelier. O godz. 15.00 odbyło się tu spotkanie z Katarzyną Figurą, które poprowadziła Barbara Marcinik. Od godz. 16.00 mikrofon w plenerowym studiu nad brzegiem Bałtyku przejął Piotr Stelmach, gospodarz audycji "Myśliwiecka 3/5/7". Na finał (godz. 19.00) swój koncert zagrał trójmiejski zespół Trupa Trupa.
Nieodłącznym elementem wyjazdowych audycji Programu 3 jest – cieszący się ogromną popularnością wśród słuchaczy – "Sklepik Walendzik". Sprzedawane w nim Trójkowe gadżety można było kupić na Kulturalnej Plaży Trójki.
Transmisja wydarzeń w Sopocie i relacje reporterskie gościły na antenie Programu 3 niemal przez całą sobotę 2 maja. Ponadto dzień później, w niedzielę 3 maja, Trójka wyemituje specjalne wydanie "Magazynu Bardzo Kulturalnego" (godz. 19.05), w którym Barbara Marcinik będzie rozmawiać o obrazach "skopiowanych" w kalendarzu "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" m.in. z dyrektorem Państwowej Galerii Sztuki Zbigniewem Buskim,  prof. Marią Targońską, prof. Maciejem Świeszewskim oraz Bogusławem Deptułą, Adamem Mazurem i Piotrem Sarzyńskim.

Czytaj także

Nadmorskie tajemnice, czyli Sopot po sezonie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 18:47
Sopot to miasto niezliczonych zagadek i tajemnic. Postaramy się je odkryć 11 listopada. W samo południe. Podczas specjalnej audycji "Krok po kroku z Trójką. Sopot po sezonie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 11:50
Od 24 listopada, przez dwa tygodnie, w Warszawie można oglądać wystawę zdjęć z kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". O jej powstawaniu mówiliśmy też na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 13:00
W hali dworca kolejowego odbyło się uroczyste odsłonięcie fotografii z niezwykłego "malarskiego" kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Na otwarciu wystawy było ponad tysiąc osób!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Żmijewski w PGS

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 22:36
Do tej wystawy PGS w Sopocie przygotowywała się od lat. 26 marca została otwarta wystawa prac, także nowych, jednego z najsłynniejszych, zarazem – jednego z najbardziej kontrowersyjnych - polskich artystów współczesnych.
rozwiń zwiń