Otwarcie Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 11:56
Program 3 Polskiego Radia zaprasza mieszkańców Trójmiasta, turystów i słuchaczy na otwarcie sezonu na Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie. Od 17 do 19 czerwca w tym nadmorskim kurorcie będzie można wziąć udział w plenerowych audycjach i koncertach oraz zdobyć autografy dziennikarzy z Myśliwieckiej 3/5/7.
Kulturalna Plaża Trójki rozpoczyna kolejny sezon działalności
Kulturalna Plaża Trójki rozpoczyna kolejny sezon działalności Foto: E. Iwanicka/ PR

Sopot to miasto szczególne dla Trójki – we wrześniu 2013 r., u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino, otwarty został Plac Radiowej Trójki. A dwa lata temu – również podczas majówki – swoją działalność rozpoczęła Kulturalna Plaża Trójki.

Program 3 od lat współpracuje również z wieloma sopockimi instytucjami kulturalnymi – Sceną Kameralną Teatru Wybrzeże, Dworkiem Sierakowskich, Muzeum Sopotu, a wreszcie Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej (Al. Mamuszki 2). To właśnie stąd w piątek 17 czerwca nadana zostanie "Offensywa" (godz. 22.00-24.00), czyli autorska audycja muzyczna Piotra Stelmacha.
W sobotę 18 czerwca ekipa Programu 3 pojawi się na sopockiej plaży już o godz. 10.00.

Rozpocznie się wówczas "Markomania" Marka Niedźwieckiego. Po nim trójkowy mikrofon przejmą: Agnieszka ObszańskaAgnieszka Szydłowska i Michał Nogaś, czyli "instruktorzy" z "Radiowego Domu Kultury" (godz. 12.00-14.00). W godz. 15.00 do 18.00 na antenie pojawi się ponownie Piotr Stelmach – tym razem jako prowadzący audycję "Myśliwiecka 3/5/7". W jej trakcie dyrekcja stacji wraz z władzami Sopotu i przyjaciółmi z Teatru Atelier oraz gośćmi specjalnymi – Markiem Kamińskim, Przemysławem Miarczyńskim i Mirosławem Baką – oficjalnie otworzy Kulturalną Plażę Trójki. A to wszystko do usłyszenia na żywo na antenie Programu 3.

Na sopockiej plaży w sobotnie popołudnie nie zabraknie również pozaantenowych atrakcji – już o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie z Markiem Niedźwieckim wokół jego najnowszej książki "Australijczyk" (prowadzenie: Barbara Marcinik). Z kolei w godz. 18.00-20.00 Tomek Żąda zaprasza na plenerowe wydanie "Muzycznej Poczty UKF". Będzie to rozgrzewka przed uwielbianym przez słuchaczy Trójki "Silent Disco" (godz. 22.00-24.00), które poprowadzą: Agnieszka ObszańskaAgnieszka Szydłowska i Michał Nogaś.  Natomiast na deser – w niedzielę 19 czerwca – "Andrus Show", czyli autorski występ Artura Andrusa (godz. 12.00-13.00).

Nieodłącznym elementem wyjazdowych audycji Programu 3 jest – cieszący się ogromną popularnością wśród słuchaczy – trójkowy sklepik. Sprzedawane w nim gadżety będzie można kupić w sobotę na Kulturalnej Plaży Trójki.


Czytaj także

Majówka w Sopocie. Pierwszy taki duet od 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 09:32
W Sopocie tegoroczna majówka rozpoczęła się już w kwietniu! I my pojawiliśmy się w morskiej stolicy Trójki 30 kwietnia... Audycję poprowadzili wspólnie po raz pierwszy Barbara Marcinik i Piotr Stelmach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwa Teatry" w Sopocie - święto sztuki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 15:10
Dobiega końca XVI odsłona festiwalu "Dwa Teatry". 25 maja to ostatni dzień trwającej od poniedziałku imprezy prezentującej teatr radiowy i telewizyjny.
rozwiń zwiń