X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rocznica Powstania Warszawskiego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:05
Temat rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez cały dzień będzie dominować w Programie 3.
Powstanie Warszawskie: ochotnicy składają przysięgę na Powiślu
Powstanie Warszawskie: ochotnicy składają przysięgę na PowiśluFoto: Wincenty Szober/Wikimedia Commons (domena publiczna)

W porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" po godz. 8.00 zapraszamy na pierwszą część audycji Agnieszki Stępień o zrównaniu Warszawy z ziemią na rozkaz Hitlera.

Co godzinę, począwszy od 9.00 do 16.00 po serwisach będą nadawane cenne, archiwalne wspomnienia uczestników tego wolnościowego zrywu.

W popołudniowym wydaniu audycji "Zapraszamy do Trójki" - po 17.00 - druga część audycji Agneszki Stępień, a około 17.40 - o Powstaniu opowiedzą zaproszeni goście. Bohaterowie reportażu "Lekcja życia" Joanny Bogusławskiej podzielą się z kolei wspomnieniami o swoich przeżyciach z sierpnia 1944 roku (godz. 18.15).

Natomiast o godz. 21.05 specjalne wydanie "Klubu Trójki" o Muzeum Powstania Warszawskiego poprowadzi Grzegorz Górny.

Z tematyką PW związana będzie również muzyka nadawana 1 sierpnia w Programie 3. Specjalny wybór nagrań zaprezentuje m.in. Anna Gacek w swoim programie "Aksamit" (godz. 19.05-21.00). A o godz. 22.05 retransmisja wyjątkowego koncertu "Historie" z Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego osnutego na wspomnieniach uczestników zdarzeń i ich późniejszych losach (wystąpią: Smolik, Miuosh i Natalia Grosiak).

Portal PolskieRadio.pl będzie prowadził relację na żywo z obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Będzie tam, gdzie warszawiacy spotykają się, by uczcić pamięć Powstańców – na Powązkach, przy rondzie Dmowskiego, na Kopcu Powstania Warszawskiego i na koncercie piosenek powstańczych na placu Piłsudskiego. Na swoich stronach portal pokaże 72. rocznicę Powstania Warszawskiego w relacjach radiowych, na zdjęciach i filmach.

Ponadto w serwisie specjalnym 1944.polskieradio.pl przedstawiona jest kronika sierpniowych wydarzeń złożona z relacji świadków, a także archiwalnych nagrań, rozmów z Powstańcami i unikatowego zbioru wspomnień Władysława Bartoszewskiego pt. "Dni Walczącej Stolicy".

Zobacz więcej na temat: Powstanie Warszawskie Trójka