wROCK For Freedom

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2008 17:31
21 czerwca na wrocławskich Polach Marsowych odbędzie się kolejna edycja festiwalu wROCK For Freedom. W tym roku głównym hasłem imprezy będzie „Gramy dla Białorusi – gramy dla Tybetu”.

Organizatorzy, artyści i widzowie chcą wspólnie wyrazić sprzeciw wobec sytuacji panującej w obu krajach.

W sobotę, 21 czerwca zapraszamy na relacje z tej imprezy. Na miejscu będą Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś. W Radiowym Domu Kultury między 13 a 16 na żywo fragmenty koncertów zespołów Akurat i Armia. W Myśliwieckiej 3/5/7 występy zespołów Lao Che, NRM oraz Macieja Maleńczuka. W Liście Przebojów ok. 20.30 pojawią się The Ukrainians, a w Ciemnej stronie mocy - po 22 - obszerny fragment konceru Kultu. Zapraszamy!

Ubiegłoroczna edycja imprezy odniosła wielki sukces. Okazało się, że jest wiele osób, które chcą solidaryzować się z represjonowanymi ludźmi na całym świecie, dlatego też główna scena przeniesie się z Wyspy Słodowej na dużo większe Pola Marsowe. W najbardziej malowniczej części stolicy Dolnego Śląska, dla Tybetu i Białorusi zagrają między innymi NRM (czołowy zespół białoruskiego podziemia), The Ukrainians (projekt ukraińsko-brytyjski, umiejętnie łączący klimaty rockowe i folkiem) i Heebie Jeebies (zespół z Czech, obchodzący w tym roku swoje piętnastolecie). Obok zagranicznych gości wystąpi czołówka polskiej sceny alternatywnej – Kult, Armia, Lao Che, Akurat i Maciej Maleńczuk z najnowszym koncertowym projektem.