X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień z Liniowcem Marzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2007 11:40
Boeing 787 lub inaczej Dreamliner ("Liniowiec marzeń"), jest średniego rozmiaru samolotem pasażerskim, aktualnie w trakcie budowy którą realizuje Boeing Commercial Airplanes. Rozpoczęcie służby zaplanowane jest na rok 2008.
Audio

9 lipca - tego dnia w Stanach Zjednoczonych Boeing zaprezentuje swój najnowszy samolot.

 

"Liniowiec marzeń", jest średniego rozmiaru samolotem pasażerskim, aktualnie w trakcie budowy którą realizuje Boeing Commercial Airplanes. Rozpoczęcie służby zaplanowane jest na rok 2008. Będzie przewoził od 200 do 350 pasażerów w zależności od konfiguracji miejsc siedzących. Będzie również bardziej oszczędny jeśli chodzi o zużycie paliwa w porównaniu do poprzednich wersji samolotów pasażerskich. Oprócz tego, będzie pierwszym samolotem pasażerskim w którym użyto materiałów kompozytowych do wykonania znacznej części elementów konstrukcji. Polskie Linie Lotnicze LOT wejdą w posiadanie 8 takich maszyn. Prezentacja nowego modelu Boeinga jest dużym wydarzeniem na skalę światową. PLL LOT będzie pierwszą linią, w której samolot rozpocznie regularne loty rejsowe. Będziemy relacjonować samo wydarzenie, ale też jest ono dla nas okazją do opowiedzenia słuchaczom o nowych technologiach lotniczych, różnych typach samolotów, kwestiach bezpieczeństwa, ruchu lotniczego, organizacji lotnisk itd. Nasi reporterzy będą w tym dniu w fabryce Boeinga w Seattle oraz na lotnisku Okęcie. W studiu korespondent naukowy Polskiego Radia opowie o ciekawostkach związanych z lotnictwem