X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Srebrne Usta 2016. Marek Suski zwycięzcą plebiscytu [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 19:00
Zwycięzcą plebiscytu Srebrne Usta 2016 został Marek Suski. Drugie miejsce zajęła Beata Mazurek, a trzecie - Joanna Scheuring-Wielgus.
Audio
  • Srebrne Usta 2016. Marek Suski zwycięzcą plebiscytu (Trójka)

Znamy zwycięzcę plebiscytu Programu 3 na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 5 kwietnia w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, nagrodą Srebrne Usta 2016 uhonorowany został poseł PiS i wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold - Marek Suski. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajęła Beata Mazurek (PiS), a trzecie Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna).

Na wypowiedzi 11 polityków można było głosować od 9 do 28 marca. Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź Marka Suskiego z grudnia ub.r. Podczas posiedzenia komisji śledczej do spraw Amber Gold jej wiceprzewodniczący odpytywał Ryszarda Milewskiego, sędziego z Gdańska:

Marek Suski: Czy znana jest Panu ta osoba?

Ryszard Milewski: Ale kto, przepraszam?

Marek Suski: No ta o pseudonimie "Caryca", która (tam) przez Pana miała być prowadzona?

Ryszard Milewski: Przepraszam, ale nie znam "Carycy". Jedyna, którą znam, to Katarzyna.

Marek Suski: Katarzyna… A może Pan podać nazwisko?

Ryszard Milewski: Katarzyna Wielka.

Marek Suski: I co w tym śmiesznego?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania całej gali:

Drugie miejsce przypadło Beacie Mazurek. Rzecznik prasowa PiS w czerwcu br. tak skomentowała słowa Piotra Pszczółkowskiego z Trybunału Konstytucyjnego: Nie rozumiem kompletnie wczorajszej wypowiedzi sędziego Pszczółkowskiego. I nie dość, że jej nie rozumiem, to się z nią nie zgadzam.

Na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Scheuring Wilgus, posłanka Nowoczesnej, która podczas tzw. czarnego protestu przejęzyczyła się, prawdopodobnie pod wpływem emocji, i zawołała do zgromadzonych: Dość dyktatury kobiet!

W finałowej jedenastce znaleźli się ponadto: Tadeusz Cymański, Andrzej Dera, Władysław Kosiniak-Kamysz, Piotr Liroy-Marzec, Sławomir Neumann, Ryszard Petru oraz "duet": Kamila Gasiuk-Pihowicz - Krystyna Pawłowicz.

Gala wręczenia nagród odbyła się 5 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją Beata Michniewicz i Artur Andrus. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbali Robert Górski i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.  

Wypowiedzi wszystkich polityków można posłuchać na stronie: polskieradio.pl/trojka/srebrneusta.

***

Tegoroczna edycja plebiscytu wpisuje się w obchody 55-lecia Trójki. Przez niemal cały kwiecień w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się wiele rocznicowych koncertów i imprez, w tym właśnie finałowa gala Srebrnych Ust.

Trójka 55 lat baner.jpg
Trójka świętuje 55. urodziny

Srebrne Usta to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki - Beatę Michniewicz. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co kto mówi, lecz także jak to robi. Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić na taśmie oraz w ludzkiej pamięci te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom, jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt Srebrne Usta.

W poprzednich edycjach zdobywcami Srebrnych Ust byli między innymi: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Donald Tusk, Renata Beger, Elżbieta Bieńkowska, Zyta Gilowska, John Abraham Godson, Grzegorz Kołodko, Władysław Bartoszewski, Janusz Korwin-Mikke, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek Sawicki i Ryszard Petru.